| anonim_4396 a întrebat:

eu am 14 ani si vreau sa stiu daca la primul contact sexual se foloseste prezervativul si daca are ceva daca si eu si fata suntem virgini?

Răspuns Câştigător
| blackberrygirl a răspuns:

Se poate folosi prezervativul si la dezvirginare. Pe langa faptul ca o protejeaza pe ea de o eventuala sarcina, va ajuta ca penetrarea sa fie mai usoara. Va recomand sa folositi si lubrifiant. Sfatul meu e sa mai amanati un pic, macar pana la 16 ani deoarece organele voastre genitale sunt insuficient dezvoltate. Eu am facut-o la 16 ani si tot m-a durut ingrozitor si regret ca nu am mai amanat un pic momentul. Daca tot vreti sa o faceti, iti sugerez sa cauti pe net cum se face o dezvirginare si chiar sa te uiti la filmulete care prezinta o dezvirginare(se gasesc pe siteuri de filme porno). Stii ca... nu trebuie sa o bagi ca animalu'! Va doresc succes!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu zic sa mai cititi despre sex. Insusiti-va partea teoretica. Partea practica o face oricine, pana si animalele.

| Cosmy_Cosmin_1990 a răspuns:

Din punctul de vedere a baiatului e o placere desi o sa doara foarte putin la inceput dar din punctul de vedere a fetei o sa fie ceva mai dureros dar dupa o sa simta placere. si da e normal sa folositi prezervativ pentru o penetrare mai rapida si mai usoara (succes) :p

| Dade01 a răspuns:

Stii cum se foloseste prezervativu la 14 ani? Se arunca pe foc si dupa aceia persoana care il arunca pe foc merge si pune mana pe o carte sau un fotbal.