| AskVlad a întrebat:

Eu am 16 ani, iar prietena mea are 15 si ne-am gandit sa ne casatorim. Ce parere aveti? Vreun sfat?

31 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Si eu varsta ta vroiam sa ma casatoresc cu toate! da..pe masura ce-am crescut am vazut ce inseamna casatoria ce implica ea, responsabilitati, sacrificii etc, si acum nu-mi doresc decat sa traiesc anii ce trebuie traiti apoi sa ma pun la casa mea! voi? voi faceti ce vreti! numa sunteti copii! si vremea asta trebuie traita din plin, fara verigheta pe mana! u nu stii sa ai grija de tine da de ea de o relatie sau vreun copil? esti copil nu-ti dorii sa fii mare..ai doar rabdare vei ajunge si acolo! app de quiX18, zice bine ce zice

| denismaria92 a răspuns:

Condoleante.rolling on the floor

| TeooTeo a răspuns:

Casa de piatra.straight face

| SilentStriker a răspuns:

Casa de piatra

| M4RK a răspuns:

Lol ce am ras cand am vazut intrebarea asta. Cum sa te casatoresti la 16 ani esti prea tanar ce vrei sa ai copii pe cap de pe acum si grijile pe care le poarta o familie?
Gandeste-te bine la ceea ce faci.

| eatpraylove a răspuns:

laughing)))))))) frate nici acum doua sute de ani nu se mai casatoreau asa devreme laughing mortal

| neutrino a răspuns:

E bine ca v-ati gandit. Sper ca v-ati gandit ca inainte de casatorie trebuie sa terminati studiile si sa aveti un serviciu. Nu incurcati lucrurile.

| Azre a răspuns:

Oficial vei putea numai când va face ea 16 ani. Până atunci vise. Asta dacă nu sunteți rromi și mergeți pe tradiția voastră.
La vârsta asta voi vreți să vă căsătoriți nici nu știți ce este aia dragoste, iubire, și vreți nuntă...mă rog.

| Crucified a răspuns:

Casă de balegă.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai din cate stiu eu trebuie sa fi major ca sa te casatoresti. Totusi daca chiar va iubiti ati putea sa va cununati religios

| Azre a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Oricum trebuie ca el să aibă 18 ani iar ea 16 ani ca să fie oficial sau 15 decât în cazuri speciale, gen este pe moarte sau dumneze știe ce altceva.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azre):

Ah,am inteles, deci, traiti-va viata .....asteptati pana la 18 ani, doar tiganii fac nunta cand sunt minori

| Azre a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Corect... eu ce i-am zis. Oricum nu știu ce sentimente au ei unul pentru altul la vârsta asta da mă rog.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azre):

Aşa şi sora mea,, ii place de un baiat de la ea din clasa si cica zice ca ar vrea sa se casatoreasca cu el.I-am explicat ca şi eu pe la 9 ani gandeam acelasi lucru faţă de fratele mai mare a acelui baiat dar apoi am inteles ca nu e de mine...şi asta e, concluzia o trageti singuri

| Azre a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

E greu... tu ai o vârstă fragedă și totuși e bine că nu gândești ca alte fete de vârsta ta... Mie la 24 de ani mi se par foarte deplasate relațiile astea de la 14-15 ani

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azre):

La ce te referi?

| Azre a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Ma refer să spui că este ok numai știu eu ce altceva cum zic majoritatea.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azre):

Ma tem ca nu prea am inteles

| Azre a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azµre):
Ah, am inteles, deci, traiti-va viata .....asteptati pana la 18 ani, doar tiganii fac nunta cand sunt minori

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru Azre):

Da,asa e, sunt foarte grabiti

| VampireBlood a răspuns:

Aoloo de acum? mai copilariti maa

| roxaa15 a răspuns:

Sunteti mult prea tineri pentru a face acest pas. Daca sa zicem peste cativa ani te vei indragosti de alta fata ce vei face. Vorbiti si c parinti vostiri si vezi ce sfat va dau si ei.Bafta

| JulietteJokes a răspuns:

Din cate stiu eu o relatie la acesta varsta se termina cu divort...de ce sa iti strici viata? Poti sa iti tremini studiile si apoi nu fii asa de grabit.Primaria si Biserica nu pleaca! Stai cuminte...

| Ozdogan a răspuns:

Doamne fereste!rolling on the floor))))))))))
Cum sa te casatoresti de la 16 sau 15 ani?! Scuza-ma dar numai romii se casatoresc de la varsta asta! Trebuie sa fii major ca sa te poti casatorii! Dar daca esti rom si ea la fel, urmati-va "ritualurile" laughing

| Issabela26 a răspuns:

Eu zic sa mai asteptati adica o sa aveti timp toata viata straight face straight facestraight facestraight face plu s ca ea nici nu are voie sa faca asa ceva...

| Hasz a răspuns:

Hai sa iti zic o chestie.Pana la 30 de ani trebuie sa te distrezi fratele meu. Daca vrei sa te casatoresti fa-o dupa 25 de ani.

| Indecenta a răspuns:

Hmm, cam devreme. Va treziti peste 10 ani cel mult ca evoluati diferit, ca unul se maturizeaza, altul nu... Traiti viata impreuna, ca e timp de casatorie daca relatia voastra se dezvolta frumos.

| quiX18 a răspuns:

Doar ciorile se casatoresc la vîrsta asta.

| Bangarang a răspuns:

Asta face caterinca. A mai pus o intrebare si a zis ca are 20 de ani!
Nu-l luati in seama.

| AbstractShade a răspuns:

Sa ne aduceti si noua la cei de pe TPU niste tort si sa traiti fericiti :]

| anonima2906 a răspuns:

Cred că încă nu sunteţi destul de maturi ca să fceţi acest pas. Totuşi casă de piatră!