| MariusPatis589 a întrebat:

Îmi cam place de ceva timp de o fata... Am iesit de vreo doua ori cu ea si cu niste prieteni/pretene si a inceput sa imi placa... Dar cand incerc sa vorbesc cu ea sa iesim prin oras sau sa îi spun ca o cam plac sau ca o simpatizez sau ceva de genul, efectiv ma blochez si nu stiu ce sa fac sad Sunt o persoana putin(adica foarte) timida si nu stiu cum ar reactiona ea. Adica imi este ca dupa nu mai vorbeste cu mine sau ca o sa fiu dezamagit de raspunsul ei si am si multe emotii(sunt o persoana destul de timida dupa cum am spus)
... Are cineva vreun sfat si pentru mine? Ce ar trebui sa fac si cum? Dau funda!winking

3 răspunsuri:
| GikaValorosu a răspuns:

Încearcă sa stai cu ea, sa o iei de mana UȘOR, si daca nu refuza sau nu pleacă cere-i o întâlnire SUCCES

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate incearca sa nu te mai blochezi pentru ca ai numai de pierdut, fetelor nu le plac baietii timizi, ele vor badboys cu tupeu asa ca lucreaza la increderea de sine. abordeazo cu tupeu, int-o in club sa iesiti si cumparai de baut si va veti distra de minune, lasa timiditatea deoparte!

| LoveSleep a răspuns:

Păi ai 2 alternative.
1. Începi sa vorbesti cu ea mai mult. Asta ar avea si avantaje si dezavantaje. Cel mai mare avantaj al tau ar fi ca o sa te obisnuiesti cu ea, foarte important tinand cont ca esti putin (adica foarte) timid. Doar că, vorbind mai mult, veti deveni involuntar, prieteni si daca nu stii sa "joci" cum trebuie, veti ramane la stadiul ăla.
2. O inviti la un suc, sau oriunde vrei tu. Aici e mult mai simplu, mult mai rapid, unde contează foarte mult cum arati si cum o inviti.

Nu ii spune că o placi, fă-o pe ea să te placă, iar cand ai reusit, poti sa-i spui ce vrei. Dacă o faci acum, oricum ai lua-o, n-o să iasă bine.