| xdh a întrebat:

In urma cu 3 ani jumate prietenul meu cel mai bun s-a cunoscut cu o fata foarte simpatica si draguta, iar la scurt timp cei doi au avut parte de o relatie. De-a lungu relatiei cei doi s-au tot certat si s-au tot impacat, eu vorbeam cu fata respectiva, dar ca si cunostinte nu altceva, dupa un timp cei doi s-au despartit definitiv, iar eu am continuat sa vorbesc cu fata respectiva, intelegandu-ne foarte bine amnadoi, o ajutam la anumite chestii pe care ea nu reusea sa le faca sau nu stia anumite lucruri sau avea nevoie de consolare, incetul cu incetul eu am inceput sa o plac, iar cand s-a ivit momentul am intrebat-o daca ar fi de acord cu o eventuala relatie, iar ea a zis ca nu ar putea face una ca asta avand in vedere ca fostul ei e prietenul meu cel mai bun( intradevar am luat-o cam direct, iar ea nu cred ca se astepta la o asemenea intrebare din partea mea, nefiind pregatita), ea inca il mai iubea si mai avea sentimente pt. prietenul meu. Intre timp cei doi s-au impacat, dae nu pentru mult timp, iar eu nu am mai vrobit cu acea fata. Acum dupa o jumate de an de cand nu am mai vorbit si nu am mai aflat nimic unul despre altul, intr-o zi ea mi-a sms, iar de atunci am inceput dinnou sa vorbim, nu mai are nici-o legatura cu prietenul meu si nici-un sentiment pt el. Eu imi doresc foarte mult sa fiu impreuna cu acea fata, iar acum de cand am inceput sa vorbim, observ faptul ca ii plac si raspunde la vrajelile mele si este mult mai deschisa, stim totul unul despre altul,voarbim aproape in fiecare zi, iar acum nu mai prea avem ce(de ex astazi i-am dat sms dar nu mi-a mai raspuns), m-am gandit sa o scot in oras dar am zis sa mai treaca putin timp sa o aduc mai aproape de mine. Nu stiu ce sa mai fac.Voi daca ati fii in locul meu ce ati face? Cum ati proceda, e bine ceea ce fac?
Multumesc anticipat, astept raspunsurile voastre

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E bine ceea ce faci.

| karsivan a răspuns:

A uitat fosta relatie este loc de una noua nu mai astepte, vine altul si ti=o ia, fi sincer cu ea spune-i ca o astepti de ceva timp si ca este cazul sa va intalniti.

| Ezeru a răspuns:

"raspunde la vrajelile mele" X_x daca vrei o relatie serioasa nu baga vrajeala crede-ma ca fetele sunt satule de vrajeala baietilor. Fii sincer cu ea. Invit-o la o cofetarie si marturiseste-ti sentimentele fata de ea si fii sincer. Dupa ce iti da un raspuns vei stii ce sa faci in continuarewinking

| Anonimonline1 a răspuns:

Sa nu astepti niciodata sa faca ea primul pas, invit-o in oras cat mai repede sa nu se bage altuwinking