| Danny13212 a întrebat:

M-am certat oribil cu prietena mea, am jignit-o fara sa vreau, nu-mi dadeam seama ce spun. Am nevoie de ajutorul vostru. Am mers la ea acasa sa-i dau flori si ciocolata si sa-mi cer iertare de la ea ca am gresit, dar mi-a spus ca florile si ciocolata nu sunt destule pentru a-i recastiga incredera si nu le-a luat.
Va rog mult, spuneti-mi ce as putea face ca sa-i recastig increderea?

Răspuns Câştigător
| Angelll98w a răspuns:

Pai e si normal ca aceste cadouri nu mereu ajuta, nu stiu exact cu ce ai jignit-o dar oricum nu renunta, pur si simplu, fara nici un cadou fara nimic, du-te mai des la ea, zii complimente, declaratii cit mai multe, vorbeste cu ea de fiecare data, recapata-i increderea, cred ca e destul sa te duci la ea sa o cuprinzi atit de tare incit sa uite toate cuvintele care au distruso, si sa-i soptesti la ureche ca o iubesti si iti lipseste foarte mult, apoi cere-ti din nou scuze... sper sa ai din nou parte de ea si sa nu o dezamagesti caci o vei pierde definitiv. Mult succes

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eheeee, daca vrei sa ii treaca supararea rezerva o masa la un restaurant scump, daca nu ai masina bengoasa, inchiariaza un x5 pentru o zi si plimbo cu el, pe urma rezerva o noapte la un hotel de 5 stele cu trandafiri ciocolata de firma ( nu milka sau poiana) si ii va trece supararea, a si mai cumparai o bijuterie (de preferat pandora)

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine ca nu a luat florile si ciocolata. Cand te-ai enervat si ai jignit-o nu te-ai gandiot ca ea este prietena ta?

| Doub a răspuns:

Ai răbdare cu ea. Nu-i frumos că ai jignit-o, cuvintele dor extrem de tare.

| peperonies a răspuns:

Nu stiu boss eu unde scuip nu mai ling.

| AliGab a răspuns:

Daca m-ar fi jignit pe mine prietenul si eu as fi procedat la fel, ba chiar m-as fi despartit de el ireversibil. Las-o in pace si ai grija sa nu mai jignesti pe nimeni. Nicio jignire nu are scuza si mai ales ca "nu-mi dau seama"

| Pufoseniiee a răspuns:

Cum adica nu ai realizat ca ai jignit-o? Mai Dany, cand iubesti, nu ai voie sa jignesti cu rautate, creierul si inima ta nu te lasa sa auzi gandurile si vorbele urate spuse unei persoane iubite.e normal pentru ea sa reactioneze asa, daca iubesti intr-adevar nu SUPORTI sa auzi vreun cuvant jignitor spus la adresa ei, cand ai jignit-o trebuie sa iti dai un pumn singur, dar nu in fata, in piept, in inima.
Pentru o fata cele mai grele sunt cuvintele..conteaza si faptele dar cand te aude vorbindu-i urat si jignitor i se rupe sufletul, regreti ce regreti, dar un regret nu sterge cu buretele tot ce ea a simtit in momentul cu pricina, un sfat in a recuceri-o ar fi daca ai talent sa ii compui o piesa, daca nu ai compune-i o poezie, reusita, nereusita ea va aprecia, daca va veti impaca sa nu crezi ca va uita, fata iarta dar nu uita, succes!