| HabarnamJK a întrebat:

Salutare TPU, Ma intrebam daca imi puteti gasi leac la aceasta intrebare.
Cum pot scapa de sentimentele pentru cineva pe care...pur si simplu iubesc, dar. Sunt constient ca nu poti fi cu ea niciodata... Si aceste sentimente ma incurca mai mereu, seara plang, la ore ma gandesc la ea, va rog sa imi raspundeti.

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Vezi aici si problema ta, tu gandindu-te mereu la acel lucru, ti-ai setat creierul ca orice acctiune si gand de al tau sa duca acolo.
pur si simplu trebuie sa fii dur cu tine si sa iti spui tie in oglinda sa incetezi a te gandi
sau pur si simplu sa te gandesti la alta persoana, sa iti gasesti alta persoana la care sa te gandesti
sentimentele vechi se vindeca cu altele noi, e asa simplu
totul depinde de tine si cum iti setezi creierul

| HabarnamJK explică (pentru NarcisIfrim):

Nu prea stiu ce sa zic... Am incercat dar, degeaba

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca chiar stii ca nu o sa fiti impreuna niciodata? Desi daca stii asta, ar trebui sa nu te mai deranjeze. Dar totusi, mai ai o speranta sau ceva? Ca doar speranta face oamenii sa sufere, in rest... nu ar trebui.

Sau altfel spus, daca acea persoana nu se gandeste la tine, absolut deloc, nu ii pasa, nu stie ca existi si nici nu ar vrea sa se gandeasca la tine, tu de ce sa o faci? Ca efectiv nu are rost, doar tu te gandesti la asta. Deci merita?

| Bariel a răspuns:

Nimic nu e imposibil prietene, intotdeauna este o solutie, trebuie doar sa gandesti mai mult. Ce? Are pe altul? Trebuie sa te apropi de ea ca amic sau prieten, si dupa totul vine de la sine, odata si odata se v or desparti, in ziua de azi relatiile nu tin prea mult. Si crede-ma, odata ce te apropii de ea si ve i incepe sa o cunosti probabil iti ve i pierde interesul fata de ea, toti in societate suntem prefacuti si superficiali. Deasta nu tin si relatiile

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Din ce motiv crezi ca este ceva imposibil?laughing)
Poate inima stie ceea ce tu nu cunoști

| HabarnamJK explică:

P. S, ea imi da in continuare mesaje. Pe discord, pe Instagram...

| sorinel1spaidar a răspuns:

Sa iei paine si iti trece