| Slash1 a întrebat:

O foarte buna prietena de-a mea este,, indragostita" de un baiat cu care a fost inainte dar asta a nu a tinut la ea cu adevarat si a fost o relatie de o saptamana dar ea inca mai il place si cred ca mai tine la el dar ala e un dobitoc si e cu alta fata. Ati putea sa-mi dati va rog frumos cateva sfaturi cum s-o fac sa-l uite pe prostu' ala ca a facut-o sa sufere foarte mult!

2 răspunsuri:
| Rain1 a răspuns:

Aaaa....pai nu cred ca il va putea uita cu una cu doua daca mai tine inca la el.dar poti vorbi cu ea si sa.i explici ca el nu o iubea pe bune si ca are deja o iubita. Oricum nu va fi ultimul ei baiat cu siguranta.paa la urma daca il vede cu aia o sa realizeze ca nu o mai place(cu toate ca nici nu a placut.o din cate zici tu) si cu toate ca o sa sufere putin la ideea ca ala are pe altcineva, o sa.i treaca si va realiza ca chiar nu a vest si nu este baiatul potrivit.winking Succes!

| cflori a răspuns:

Cel mai usor mod de a uita un baiat este..sa iesi cu alt baiat!
Odata ce va simti din nou 'fluturasi' cu un alt baiat nu se va mai gandi la cel care a dezamagit-o.
Iesi cu ea, cunoaste-ti lume noua, radeti, glumiti, petreceti-va timpul impreuna si fa tot posibilul sa evitati subiectul legat de el.Trebuie sa-si ocupe timpul cu tot felul de activitati placute, sa-si faca chiar si-o schimbare de look.In rest, stai linistita c-o sa-i treaca ei happy