| maestruk a întrebat:

Salutare TPU!
Poate ma puteti ajuta cu un sfat sau sa-mi spuneti unde gresesc.
Am 26 de ani, in toata viata mea am avut o singura relatie, una de 6 luni care s'a terminat urat. Am trecut peste, dar problema care ma macina pe mine este faptul ca nu'mi mai pot gasi pe altcineva. Nu stiu unde gresesc. Ea este fericita si eu nu, si asta din cauza frustrarilor care ma macina de cand am intrat in adolescenta. Acum, inainte sa spuneti ca trebuie sa ma dezvolt pe mine, sa investesc in mine, sa fac sala si toate cele, asta am facut de la 14 ani pana practic acum. Pe scurt, simt ca mi-am facut treaba principala. 8 ani de sala cu calisthenice, salariu de peste 8.000 de lei. De socializat am socializat. Am zeci de voluntariate la care am fost si prin care am vizitat tara pe gratis si unde mi-am facut relatii pentru planurile de viitor. Planuri pe care nu ma pot concentra fiindca ma gandesc doar la femei si sex, simt ca'mi lipseste acest lucru din viata mea. Ma masturbez de 3 ori pe zi doar pentru a'mi mentine creierul linistit si a'mi putea vedea de rutina zilnica cum e sala sau invatatul. Am si foarte multe aventuri aventuri despre care am ce povesti si care mi s'a spus ca sunt unice. O perioada am crezut ca e de la faptul ca sunt urat, dar foarte multe femei mi au spus ca sunt ok, arat bine, sau ca sunt frumos. Am si carti citite. Si la psihoterapeut am fost dar nu m'a ajutat foarte mult. Nu mai inteleg, e ca si cand am facut tot ce trebuia facut, le'am bifat cumva pe toate, dar simt ca am esuat. Am vrut partenere de calitate langa mine, dar mi se pare ca nici vantul nu ma bate. M'am bagat in seama cu tipe, cred ca am 100 de refuzuri consecutive, dar tot nimic. De fiecare data am incercat sa combin caracterul meu cu flirtul. La inceput par interesate dar dupa imi spun ca nu vor relatie sau nu sunt interesate. Mi'as dori sa am alegeri, sa experimentez si eu aceasta parte a vietii, sa simt si eu iubire, afectiune si sa am parte de sex salbatic, dar parca exact lucrurile acestea ma ocolesc din tot adinsul. Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog eu, cum a'ti scapat sau macar cum de nu va mai ganditi la asta. Nu mai e suferinta, e durere amestecata cu ura si parca devine tot mai pronuntata in fiecare zi.