| CrushBoy89 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, o fata ma place daca ma baga mai des in seama? Daca merg cu ea acasa in fiecare zi acasa si alte treburi de genul acesta? Adica vreau sa spun ca vorbeste cu mine ca si cum ar vorbii cu cel mai bun prieten al ei...Imi spune tot ce i s-a intamplat, ce are de gand in continuare..Ma rog

Dati-mi si mie cateva sfaturi

Multumesc! Dau funda cu siguranta

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Si crezi ca vei afla daca nu ii spui ce simti?
Nu vei afla.
Daca face asa doar cu tine, e clar ca tu esti mai deosebit pentru ea.
Insa si tu ar trebui sa te porti mai special, la fel cum face ea. E un mod de a arata ca placi pe cineva.
Zambeste-i, fa-o sa rada, atinge-o, invit-o in oras, asa isi va da seama ca o placi si normal ca la un moment dat trebuie sa ii spui.
Daca si ea te place, mult succes!

| CrushBoy89 explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Si eu ma port asemeni eiwinking Adica vreau sa spun ca o fac sa rada mai mereu.Si nu stiu..Cand se uita le mine parca ii stralucesc ochiihappy Avem aceleasi pareri mereu..Ne place acelasi fel de mancare..Am invitat-o in oras de vreo cateva ori.Dar de aceea am pus intrebarea astabig grin
Multumescbig grin

7 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Pai poate te considera unul dintre cei mai buni prieteni ai ei.
Ca daca te`ar placea ar fi rusinata de tine...
Asa o intrebi si tu "Auzi de cine iti place" daca intreaba ea de ce tu ii raspunzi "Doar de curiozitate"

| micutaEU a răspuns:

POsibil sa tew placa sau nu.Ea se comporta asa cu toata lumea sau an special cu tine?

| CrushBoy89 explică (pentru micutaEU):

Pai din cate am observat, se comporta asa doar cu mine.Dar nu stiu..Ca eu o placbig grin Este desteapta, frumoasa ce sa mailaughing Am si eu note foarte bune ca si ea dar nu sunt 100% sigur ca ma place.

| adriang95 a răspuns (pentru CrushBoy89):

De cate ori trebuie sa spun ca notele nu conteaza? Vorbeste cu ea ca nu te mananca, dar fii finut (adica nu incepe ca boul direct cu subiectul, ci incearca sa aduci in discutie cate putin, sa faci niste aluzii nu prea evidente si daca e desteapta cum ai spus, fata va intelege)
Si lasa timiditatea in gentuta de gradinita ca nu-ti face bine (ma refer in momentul asta)!

| micutaEU a răspuns:

Pai cred ca da te place

| o0ops_2090 a răspuns:

Nu neaparat. O colega de-a mea era tot asa cu mine si avea prieten. Daca iti place de ea, spune-i in fata ce simti pentru ea sau incearca sa intri in vorba cu ea despre prietenul ei sau despre voi doi.