| anonimboy50008 a întrebat:

Salutare TPU! Sunt băiat, am 16 ani și simt nevoia de a ma masturba. A început postul, e păcat sa fac laba acum?

Răspuns Câştigător
| Inocentiu69Andrei a răspuns:

Buna, vreau sa iti zic ca am luat foarte in serios intrebare ta deoarece si eu sufar de aceeasi problema ca tine. Am varsta de 15 ani jumatate si la fiecare erectie simt nevoia sa ma masturbez. Vreau sa iti zic ca nu este nicio rusine si cat timp esti sincer cu preotul nu este considerat pacat, din contra te poate ajuta si el

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine știe ce faci tu acasă?

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de credincios esti, ca trebuie sa mergi sa te spovedesti si impartasesti la preot si tu-i spui ca ai pacatuit cu frecatul...

| Hammurabi a răspuns:

Poți să o faci dar nu cu mâna cu care te închini.
laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie doar daca pentru fiecare laba dai 50 de lei la biserica. Se impozitează și asta

| Paracetamol0lol a răspuns:

Frate dă laba cât poftești, că și însuși popa dă o lăbuță după ce termină slujba de duminică

| FilipSorin a răspuns:

E pacat sa te masturbezi in general, nu are treaba cu postul, ca este post sau nu tot pacat este. Postul se poate face oricând si oriunde.

| doctorandus a răspuns (pentru FilipSorin):

"Viziunea mea este diferita si am sa dau un exemplu ajutator pentru a ma face mai bine inteles. Sa ne imaginam un barbat sarac care se lupta cu foamea. Trece prin fata vitrinei unui restaurant, vede inauntru oameni mancand, saliveaza, i se strange si mai mult stomacul, dar nu poate intra caci nu are bani. Nu isi poate permite nici macar sa intre la un fast-food. Dar vede la un moment dat o covrigarie, isi cumpara 2 covrigi si isi potoleste intrucatva foamea. Ei bine, ar fi ciudat sa gandim ca omul acesta nu a intrat la restaurant din cauza ca a cumparat 2 covrigi, nu-i asa? Nu a mancat la restaurant nu din cauza covrigilor, ci din pricina ca nu avea bani. Iar a-i interzice unui om flamand si sarac pana si dreptul la 2 covrigi… ar fi cam mult, nu crezi?"

https://www.psychologies.ro/comunitate/sfatul-expertului/masturbare-2121857