| FlorinBboy a întrebat:

Salutare tuturor.
Am 27 ani si pana in prezet am avut 3 relatii "mai serioase " cu fete apropiate de varsta mea si restul pasagere. Nu mai am incredere in pustoaicele" din ziua de azi si chestia ca de curand am cunoscut o femeie mult mai matura decat mine, are aproape dublu varstei mele, are 42 de ani. Si mi-a spus ca iubire sincera in ziua de azi mai ales la fetele tinere, nu mai exista, ci ca toate alearga doar pentru interes. Si sotul ei a divortat de ea de 6 ani si ca e singura. Mi-a propus sa incerc sa ma mut cu ea o perioada, pentru ca tot suntem singuri amandoi si ca macar o perioada pana daca ar fi sa mai gasesc eu o fata apropiata de varsta mea. Ne-am cunoscut prin Facebook, ne-am intalnit de cateva ori unde s-a sfarsit cu sex. As spune ca ma simt bine alaturi de ea. Dar nu stiu, e normal daca as ramane cu ea? Daca m-as muta cu ea? Totusi e chestia ca e mult prea mare ca varsta fata de mine. Ne intelegem bine, dar ma gandesc ca in viitor ea o sa imbatraneasca iar eu o sa fiu "in floarea varstei " vorba aia. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Eu as profita de ocazie, m-as muta cu ea, dar o perioada gen, 1 an, maxim 2. Nu stiu, e ciudat.

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

7 miliarde de oameni pe planeta asta si crezi ca partenera ta de viata neaparat e de o varsta cu tine? Cred ca mai mult tine de ce vrei tu si de ce simti tu.
Daca vrei ceva temporar, ar trebui sa ii spui. Dar daca vrei ceva serios, poti si sa incerci. Desigur, diferenta de varsta ar putea sa aiba problemele ei, dar depinde de voi sa le rezolvati. Deci e alegerea ta, si alegi pentru tine.

42 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Ciudat e faptul ca la 27 de ani inca nu esti in stare sa gandesti pentru tine. Lasa relatiile pana iti mai vine mintea la cap.

| FlorinBboy explică (pentru Endoryus):

Pentru mine gandesc, doar ca niste sfaturi /pareri nu strica. De asta s au inventat si cartile, sa citesti din experientele altora si acumulezi informatii.

| saresipiper a răspuns (pentru Drimmero):

Familia inteleg, dar gandeste-te ca si femeia aia poate deveni in viitor familia ta!
Daca un om ajunge sa te iubeasca si sa fie pentru tine acolo in orice moment al vietii si sa te ajute, cred ca merita toata atentia si echipa favorita poate trece pe locul 2

| shareable a răspuns (pentru Drimmero):

Generalizările de cacao au început în postarea lui. Și tu tot o generalizare ai făcut în ultima frază. Când sunt la adresa voastră nu vă mai plac, sunteți sensibili dintr-o dată. Pute a ceva misoginism de la tine

| shareable a răspuns (pentru saresipiper):

Nu cred ca se uita vreo femeie la el ca sa aiba el sperante ca o sa aiba viitor cu vreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Băi tu te porți de parcă ai juca la echipa aia, când tu doar stai ca bolnavul pe canapea și te înjuri pe digisport cu alți handicapați
Ce femeie s-ar uita la tine?

| Drimmero a răspuns (pentru shareable):

Plimba ursul, caricatura umana ce esti.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba...tu esti irecuperabil, s-a umplut lumea de homalai care se dau femei pe intermet in special,, vezi ca ai 5 raspunsuri pe zi, ti le consumi cu mine.

Cu siguranta nu esti nici pe departe 'femeie', mai ai de facut 3 operatii grele.

| Megasurfs a răspuns:

Da

| Drimmero a răspuns (pentru saresipiper):

Nici intr-un caz, intotdeauna pentru un microbist echipa va fi pusa pe locul 1 indiferent de partenera, gandeste-te ca tii cu acea echipa din copilarie, e dragoste adevarata si constanta, pe cand o femeie o cunosti pe parcursul vietii, poti sa schimbi orice pe lumea asta,, doar echipa si familia nu!

| Freya1 a răspuns:

Nu te poti juca cu sentimentele unui om asa pe un an sau 2.Nici ea cu ale tale, nici tu cu ale ei pentru ca intr-un an sau doi poate sa se înfiripat sentimente de iubire si nu poti sa spui pur si simplu pa.
Cum ai spus si tu, diferenta e cam mare pentru ceva serios.Nici o aventură nu prea e ok sa ai cu ea, dar nah e mai bine decat sa încerci ceva mai mult.
Ai timp sa găsești persoana potrivita nu te mai grăbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cine te pune să te dai femeie?