| Heaven_3679 a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu o dilema, daca o pot numi asa. Am 16 ani si imi place de un coleg de clasa, dar nu stiu daca si lui ii place de... mine. Dar daca :

1. In prezenta mea este mai tacut si nu.si poate gasi "locul", dar in prezenta altor fete este mai "liber" in conversatii.

2. Imi imita anumite gesturi (ex. : mestecam guma si am inceput sa fac baloane, si dupa cateva secunde a inceput sa faca si el acelasi lucru)

3. Cand erau mai putini in clasa, inclusiv el (era singur in banca lui), o colega mi. a zis ca m. a privit in continuu timp de 2 minute in timp ce discutam cu un coleg.

4. Imi pune intrebari din senin zambind(ex. : am lipsit cateva ore de la ore, si cand m. a vazut m. a intrebat : Tu nu servesti ore, azi? )

5. Se uita la mine (crezand ca eu nu sunt atenta) si cand ma uit si eu la el isi schimba privirea.

Avand in vedere aceste 5 lucruri, credeti ca este posibil sa ma placa, sau este doar o atitudine oarecare?
Va multumesc pentru timpul acordat ca sa-mi cititi intrebarea, care presupun ca este similara cu multe altele de pe.aici. O seara frumoasa. kiss

Răspuns Câştigător
| Ingerash a răspuns:

Da te place dar ii e rusine sa faca primul pas, daca esti mai indrazneata intra tu in vorba cu el, poate iese ceva

6 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Pai este destul de posibil sa te placahappy
bft

| spad3r a răspuns:

Eu cred ca te place, vorbeste si tu cu el, nu te poate refuza, sarutal fa ceva, suntem in 2011, bafta

| Mocşiiiii a răspuns:

Da, exista o mare posibilitate sa te placa! dar daca vrei sa aflii cu certitudine ar fi bine sa vorbesti cu el si sa ii spui ca il placi si sa il intrebi daca te palce... happy Succes! kiss

| Ale9330 a răspuns:

Pai. ar trebui sa ii spui ca il simpatizezi si sa il intrebi daca si el simte ceva pentru tine. nu ai nimic de pierdut. in afara de un simplu "nu" nu are ce sa faca. doar nu o sa iti dea cu parul in cap ca ai sentimente, nu?!

ai grija de tine si succes. kiss

| RaIonut a răspuns:

Pia de ce nul intrebi daca ii place de tine si daca vrea sa fie cu tine impreuna tonguehappy

| elenax a răspuns:

Sigur te place. daca el nu face primul pas fal u