| Dony20 a întrebat:

Salutare tuturor!
Numele meu este Dani am 24 de ani sunt singur si cat de curand m-am indragostit cred, cert e ca sunt atasat foarte tare de acea persoana, am vorbit intamplator, ne-am vazut si ne-am sarutat. Problema este ca ea este nevasta unui prieten de-al meu si oarecum am o relatie cu ea, dar stiu ca nu va tine mult!
Nu stiu ce sa fac ca dintr-o prostie m-am atasat foarte mult de ea si as vrea sa nu mai am sentimente fata de ea. Ce sa fac in cazul asta? Eu vreau sa mi-o scot din cap dar imi este foarte greu sa renunt!
Va rog sa ma ajutati cine a mai trecut printr-o situatie asemanatoare sa ma ajute.

Răspuns Apreciat de Editori
| SataniccBichh a răspuns:

Stiu ca iti este greu, dar trebuie. Mai ales ca este nevasta prietenului tau. Iti va fi greu, dar cu trecerea timpului va fi din ce in ce mai bine. Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si sa nu te mai gandesti la ea, poti sa te apuci de un hobby nou sau avand in vedere faptul ca ai 24 de ani si probabil ai un job sau faci o facultate poti sa te dedici acestuia sau acesteia iar cand vei fi pregatit iti poti cauta pe altcineva.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Greu nu e, o eviti si scapi de ea. Ti-ai tradat prietenul cand te-ai sarutat cu ea asa ca ar fi bine sa termini prietenia cu el. In locul tau i.as zice ce am facut cu nevastasa apoi imi cer iertare si ramas bun definitiv (pe telefon) altfel poate vrea bataie in persoana. Sant multe tipe singure cautale pe alea sa iti faci damblaua

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti scapa de sindromul de ''dependenta'' fata de sotia prietenului tau prin impunerea intr-o maniera cat se poate de hotarata... a vointei tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Cauți în mod organizat și conștient o altă fată cu care să te întâlnești. Voința de a te dsepărți trebuie cuplată cu această acțiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevasta unui prieten de al tău? laughingCert e că trebuie să conștientizezi că nu ești prietenul lui in primul rand, daca erai ii spuneai lui că nevastasa se da la tine sau accepta avansurile tale. Nu e treaba mea să te judec pe tine, dar trebuie să știi treaba asta, numai prieten nu îl poți numi.

In al doilea rând trebuie să îți dai seama că dacă femeia aia nu e potrivită pentru tine. Daca era potrivită nu erai așa innebunit după ea doar după o singura partida de sex.

| oz_1736 a răspuns:

Stii ce denumire au astfel de femei. Daca el nu iti este chiar prieten adevarat ia-o acasa pentru 4 zile, dar daca este prietenul de care ai nevoie, bea cu baiatul si pe ea da-o la gunoi ca nu merita nimic. Nu strica o prietenie de o viata pentru o..., 5 minute. Parerea mea

| Dana1999 a răspuns:

Sa te gândesti ca mai sunt si alte fete pentru care poti avea sentimente.