| SimyOsb a întrebat:

Un sfat va rog. Am o problema. Noaptea spre dimineața, deseori, când sunt între adormit sau semi conștient, ma masturbez cred pentru ca ma mișc involuntar pentru a-mi crea orgasm. Zic involuntar pentru ca în acele momente nici nu dorm dar nici nu sunt treaz. Plus ca uneori și gem involuntar, cred.
Când ma trezesc găsesc spermă pe pat și nu prea mai știu ce s-a intamplat în seara precedenta
Asta este o polutie nocturna? Sau ceva mai grav?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Polutii nocturne. Este ceva normal.

| wannabe a răspuns:

Poate fi din cauza consumului de pornografie (asta nu inseamna doar filme, ci orice iti creaza o stare de excitatie). Trebuie sa-ti curatesti mintea prin metanoia. Prin ce treci tu, nu este ceva normal pentru un om de rand. Esti hiperstimulat. Renunta la consumul de carne rosie, zahar, ciocolata, bauturi alcoolice, tigari si/sau orice duce catre o stimulare a organismului. Mananca doar supe, sucuri, salate in urmatoarea perioada si culca-te la o ora normala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea spermei are loc/se produce pe fondul excitatiei care apare involuntar in cazul polutiei nocturne dar care in cazul tau este intr-o masura mai mica sau mai mare, ''ajutat'' sa se produca prin masturbarea pe care o faci : semiconstient sau... constient.

| doctorandus a răspuns:

Ai vise umede pentru ca nu te masturbezi suficient.

| wannabe a răspuns (pentru doctorandus):

Cum poti omule sa te lase inima sa zici asa ceva? Utilizatorul acesta are probleme de control si este hiperstimulat si tu vrei sa-i amplifici starea in care se afla?

| doctorandus a răspuns (pentru wannabe):

Suferi de psihoza?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pfuai, dar nu am mai auzit de o asa problema. Iti trebuie botnita la mana.

Glumesc. Incearca sa faci asta, inainte sa adormi, dar nu mereu. Si treptat, din ce in ce mai rar. Poate asa, nu o sa mai simti nevoia involuntara sa o faci.

| Sofer a răspuns:

Vise umede. Evita vizionarea de filme pornografice înainte de somn.

| doctorandus a răspuns (pentru Sofer):

Ha, ha, ha! Vise umede exista de pe vremuri cand nu existau filme, iar picturile costau o avere.

| LPCTSTR a răspuns:

... straight face
De ce nu porti chiloti daca tot zici ca murdaresti patul?
Da, este polutie nocturna, si ar trebui sa treaca de la sine daca nu mai ai ganduri erotice.

| Musca88 a răspuns:

Oi fi posedat frate, n-am mai auzit de asa ceva rolling on the floor))))))))))))))

| StefanAdam a răspuns:

E bine asa