| Winners10 a întrebat:

Salutare. Vin si eu cu o "problema" sa spunem. Imi place de o fata foarte mult si ea stie asta. Am facut si un gest dragut zic eu, acela de a ii trimite niste flori la locul de munca, dupa care am vorbit putin cu ea si dupa nu a mai raspuns.
Chiar imi place foarte mult de ea si pot spune ca as fi dispus la orice sacrificiu. Cum as putea sa mai vorbesc cu ea si in cel mai fericit caz sa ne si intalnim?

Probabil ca multi veti lua la misto tot ce am scris eu aici, cum e obisnuit romanul.

Deci? Ceva idei va rog mult?

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu te voi lua la misto, dar iti voi spune totusi ceva ce ar fi trebuit sa-ti fie clar si tie. Daca nu ti-a mai raspuns, chiar nu intelegi ca nu te place? Oi fi tu dispus la "orice sacrificiu", dar nu are rost. Chiar daca in urma unor repetate pupaturi in coor din partea ta, la un moment dat te va accepta, vei fi intotdeauna catelusul ei, te va transforma in carpa ei de sters pe picioare. Eu zic sa iti indrepti atentia si afectiunea catre altcineva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai numarul ei de telefon? Suna o si invit-o la mare voi doi doar, dar trebuie sa ai bani de hotel de mincare ca s au scumpit si nu poti merge la mare cu o fata fara sa ai tu bani sa plătesti tot, drumul tau si al ei cazarea mincare si ce mai vrea fata film popcorn, asta in cazul in care acceptă, ce varste ave ti voi?

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i un telefon si invit-o in oras la o cafea, inghetata, pizza sau orice doreste.
Fii mai direct si increzator in tine, fiindca fetelor le plac baietii hotarati. Mesajele nu sunt intotdeauna un lucru bun, iar tu ar trebui sa depasesti stadiul asta, daca vrei o relatie cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce idei. Du-te la ea și vorbește. 5 minute întârziere în zona asta pot fi fatale. O pierzi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deci ati vorbit putin, iar acum se pipi pe existenta ta.
Singura solutie de a impresiona ieftineala, este sa apari neasteptat prin preajma ei, si sa o inviti undeva cat de repede (nu peste 3 zile de la dialog, ca iar te va ignora).
Bate fierul cat e cald, si nu astepta semne de viata/inteligenta de la ea. Fii insistent.
Nu merita ele atat interes, dar asta le e pretul.

| Denisa0954 a răspuns:

Ori acționezi, ori iti faci filme. Invit o in oras.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Poti sa ii trimiti 1000 de basculante de flori si 3 masini ferari roz tunate, daca nu te place nu te place, vorbesti cu ea si ii spui ce simti.

Răspuns utilizator avertizat
| omulserios a răspuns:

Deci fi atent la fratele tau. vii la mine si ti dau 0, 5 g. o duci imd in pat dupa aia