| bleakk a întrebat:

Vreau sa discutam o problema personala pe care putem insa sa o extrapolam. Am aproape 19 ani si nu am intretinut inca nicio relatie sexuala. O nereusita din punctul meu de vedere, nu ca ar fi ceva obligatoriu, ceva general pentru toti. La mine, totul a fost la nivel psihologic:daca nu o sa fie ceva reusit, daca ma fac de ras si alte nspe mii de intrebari ridicate in mod prostesc. Se pare ca sunt destul de lucid in privinta asta, cel putin la nivel teoretic stiu cum sa procedez (nu referitor la actul propriu-zis), dar practica ma omoara prin multitudinea de probleme pe care mi le ridic. Plus ca, nu am avut niciodata o prietena apropiata de gen feminin cu care sa intru in astfel de discutii si care sa ma deschida in vreun fel. O alta chestie importanta ar fi faptul ca nu m-am axat special pe acest lucru, insa de la un timp simt nevoia si ma framanta diferite aspecte. Am anumite retineri. Sunt genul de om care-si doreste totul sa iasa bine, fara urme de esec. Ma rog. Voi ce parere aveti. Cum sa procedez? Sa-mi urmez pur si simplu instinctul, sa caut o fata si sa o fac?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Relax fratelo, mergi in club cu un prieten si agatati fete si rupeti patul cu ele

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ar fi mai nimerit sa cauti o fata pentru care sa simti ceva, sa nu te legi la cap fara sa te doara cu una pentru care nu ai nimic, dar ea isi poate face sperante si apar complicatii din cauza asta.

| neutrino a răspuns:

Cauta o fata si.fa-o! Ce zici, esti capabil?

| MiruD a răspuns:

Părerea mea este ca te stresezi cam mult. Și tu deja Îți faci scenarii, cum o sa fie, dacă ratezi...și chestii.
Singura problema, cum ai spus și tu, nu ai găsit încă, fata care sa te ajute sa te relaxezi în privința asta.
Mai ai răbdare. Nu te grăbi. Nu cred ca este o așa mare rușine, ca ești virgin la 19 ani. Toate la timpul lor!winking

| ImiUrascViata a răspuns:

Cauta pe unde poti pe unde apuci aceea persoana. Tu de bine de rau ai de unde alege. Eu am avut ghinionul sa ma nasc in locul foarte nepotrivit sad desi crede-ma ca imi doresc sa caut din tot sufletul daca as fii intr-un loc fara curve si fete proaste. Aici la mine sunt acele fete daca te intrebi de ce spun asta. Ca in restul Romaniei sunt fete de nota 10, norocul meu ce sa fac T_T. Bafta in cautarea ta, amice.