| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,vreau sa ma implic intr-o relatie serioasa cu un baiat dar el este dintr-o familie buna cu stare sociala favorabila iar eu fac parte dintr-o familie cu o situatie nefavorabila,eu imi iubesc familia mea foarte mult cu exceptia tatalui meu care este alcoolic si foarte agresiv eu nu locuiesc cu el, am locuit citiva ani intr-o casa de copii...dar imi este frica ca nici un baiat sa nu vrea sa se intilneasca cu mine din cauza acesta, cum credeti un baiar care ma iubeste sincer o sa-i pese de acest llucru sau ma va intelege?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca va iubiti treceti peste toate

| OnuOnulică a răspuns:

Daca te iubeste nu conteza de unde vi sau astea.

| Danysan a răspuns:

Daca te iubeste nu conteaza de unde provii si ce ai mai zis happy.Dar sa te iubeasca cu adevarat nu doar ca sa obtina ce vrea si apoi sa te faca sa suferi.Trebuie sa te asiguri ca asta simte si el cu adevarat si nu sunt doar vorbe!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baiatul respectiv are ceva sentimente pentru tine sau numai tu il iubesti, de cand tine aceasta relatie? Nu ai de ce te teme de tatal tau, o vizita la sectia de politie de care apartii este suficient. tu ai grija la acest baiat de familie buna, ca toti fac pe indragostitii pana le cazi in capcana, dupa aceea te da in dragoste lui de nu te vezi

| Laura927 a răspuns:

Cu siguranta va trece peste acest lucru!
Dar nu da detalii despre tine de acest fel nimanui, ca sa nu te compatimeasca.
Cand crezi ca un baiat te iubeste si aveti o relatie stabila spune-i, o sa fie mai atasat de tine.
Barbatii au instinct protector si daca ii pasa cu adevarat de tine o sa te protejeze mai mult. flirturile astea "de o vara" nu cred ca au atata importanta ca sa iti poti deschide inima sa zici oricui despre tragedia ta. sper ca ma intelegi.

| Bombonella a răspuns (pentru Laura927):

Multumesc mult! Foarte placut, m-ai incurajat.

| Laura927 a răspuns (pentru Bombonella):

Si eu am o relatie serioasa cu un baiat cu situatie ft buna financiara, si nici eu nu am o familie ft diferita de a ta, m-au primit in famile cu drag si respecta deciziile pe care le-am luat referitor la familia mea.
Iti doresc sa ai noroc la fel ca si mine! te pup

| sensualus a răspuns:

Pai atunci arata i ca esti mai pretioasa decat orice

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveMI a răspuns:

Ok. Sa o luam pe rand.
Asta cu "nici un baiat sa nu vrea sa se intilneasca cu mine din cauza acesta" este ca faza cu drobul de sare. Asta e worst case scenario si nu cred ca tu crezi cu adevarat asta, pentru ca e o tampenie.
Faptul ca familia ta este cum este NU e vina ta absolut deloc si daca el (sau oricare altul) nu intelege asta ...nu merita nici sa-i dai buna ziua.
Acuma stiu ca ochii vad inima cere si e absurd sa iti spun sa dai cu flit la toti cei care ridica problema asta pentru ca este ceva ce exista si nu te poti ascunde de trecut. Dar poti fi demna si cu piciorul in prag si sa nu te lasi calcata in picioare pentru ceva ce nu a depins de tine.
Ca sa fim realisti.cel mai probabil el nu va avea o problema reala cu asta DAR sa fii sigura ca parintii lui vor avea.
Daca se va ajunge la o situatie ca el sa aleaga intre banii parintilor si tine...ce va face? Sentimentele voastre sunt suficiente cat sa nu va rupa nimic?
Oricum e prematur sa te gandesti la asta dar e bine sa fii constienta.
Trebuie de asemenea sa te astepti la reprosuri de la el sau de la ai lui de genul "te-am luat de pe strada" etc.
Oricum atat iti spun : mare grija pentru ca uneori, barbatii care au potenta financiara au impresia ca te-au cumparat si esti un bun personal cu care se pot comporta cum vor ei.
Daca tu crezi in el si in sentimentele voastre e o prostie sa nu iti traiesti viitorul din vina trecutului.
Sunt sigura ca esti o fata puternica si ca intelegi lucrurile astea, doar ca vrei pe cineva care sa ti le repete cu "voce tare".
Hai, nu te mai victimiza ca nu ai nici un motiv sa o faci.

| Laura927 a răspuns (pentru ILoveMI):

Cu siguranta e o fata puternica!
Tu nu ai dreptul sa ii spui ei sa se astepte la reprosuri"te-am luat de pe strada!"
Cine te crezi ca esti vreun clar vazator sau ce?
Nu inseamna ca daca ai o relatie cu o persoana bogata neaparat se comporta cu tine diferit.
Si sa iti mai zic un lucru ca vad ca traiesti vremurile bunicii!
Baietii cu bani in general nu o sa te ia acasa decat daca te iubesc cu adevarat, daca nu te iubesc te cauta de vreo cateva ori pentru relatii in time si atat.
Daca nu stii sa incurazezi vezi-ti naibii de problemele tale.
Este singura si doreste incurajari, nu mai multe dubii referitoare la persoana cu care doreste sa abia o relatie serioasa!

| Bombonella a răspuns (pentru ILoveMI):

Multumesc mult ♥