| CristiB93 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa va intreb pe cei care stiti sau au ati avut de aface cu probleme de genul. Prietena mea are o problema atunci cand facem sex. Nu a putut sa ajunga niciodata la orgasm si nici nu prea are niciodata chef de asa ceva. Are 27 de ani si cu mine a facut o prima data si nu are deloc atractie spre asa ceva ..Nu-i place deloc parca e un sloi de gheata in pat. Zice ca ma iubeste si ca e atrasa de mine, dar eu vad altceva. Ce probleme credeti ca are sau e normal asta?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Face parte dintre femeile care au un libidou foarte scazut sau aproape inexistent. Starea ei are originea in natura ei genetica si orice ar incerca sa faca situatia ei va ramane neschimbata. Este o stare care se poate considera/caracteriza ca fiind "normala" deoarece diminuarea sau lipsa dorintei sexuale se manifesta/este o stare extrem de frecventa printre femei. Absenta libidoului a fost incadrata in categoria tulburarilor excitarii sexuale la femei. Exista mai multe cauze care pot fi atat de natura fizica cat si psihologica care influenteaza apetitul sexual al femeilor. Multe dintre ele chiar daca au o natura emotionala destul de intensa, cu toate acestea nu manifesta dorinta sexuala, sunt greu de depistat si in multe cazuri angoasa, neintelegerea din cuplu poate avea urmari care sa duca la destramarea relatiei daca nu se apeleaza din timp la specialisti psihoterapeuti sexologi de care au nevoie cele cum este iubita ta.

| CristiB93 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu e normal si ar trebui sa mearga la terapeut?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristiB93):

Ar fi chiar foarte indicat. In astfel de situatii orice posibilitate chiar si una considerata ca fiind extrem de mica trebuie totusi incercata. Succes!

| relian a răspuns:

E frigida, adica nu este normal, dar asta e nu este singura.Bine asta daca e cum spui tu.Dar daca te place si nu simite nimic cand o saruti, cand faceti sex atunci naspa, asta ii e frigida.Nu are cei face nici doctorumpoate tu dacai faci ceva stiu si eu, sau poate daca de abia acum ati facut sex sau ea mai dureaza pana cand simte ceva asa cum ar trebui.

| minrest a răspuns:

Femeile nu sunt inebunite dupa sex cum suntem noi, ele nu au mereu orgasm, multe nu au niciodata, si in plus a ta are si libidoul scazut. Dar sexul oricum ii place, pentru ca ii place intimitatea, si sa intareasca relatia. Dar pentru astea doua obiective este tot una ca faci sex o data pe luna, sau odata pe saptamana. Nu are ce sa ii faca doctorul sau psihoterapeutul. Dar tu poti totusi sa ii explici ce inseamna sexul pentru tine, eu cred ca asta i-ar schimba atitudinea fata de sex.

| viperra a răspuns:

Poate asa este libidoul ei, mai scazut. Daca a stat cu tine atata timp, eu zic ca te iubeste.Nu cred ca e una din persoanele care sa moara dupa sex, pur si simplu.Succes!(Va puteti duce la doctor, totusi, daca considerati ca aceasta problema e cam grava)

| CristiB93 explică (pentru viperra):

Eu voiam sa stiu daca e normal sau nu e normal.Ma gandeam ca poate sunt mai multe fete cu problema asta si imi pot spune cum au rezolvat

| Cipikao201031 a răspuns:

E putin mai retrasa, sau nu e deschisa pentru astfel de lucruri nu toate femeiile sunt la fel, si inainte sa ajungi in acel punct cu ea trebuie sa o vrajesti, sa ii explici ce se va intampla.

| mario23456 a răspuns:

Tu ai probleme penisul e prea mic