| Rebeca1470 a întrebat:

Salutari! ajutati-ma va rog! nu m-am sarutat niciodata! Si pierd foarte multi baieti din aceasta cauza... Va implor dati-mi sfaturi cum ma pot invata.

Răspuns Câştigător
14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da ce ma, crezi ca toata lumea cand a sarutat prima data a citit documentare inainte? Esti incepatoare! E si normal ca nu stii. Totul vine de la sine. Crezi ca oamenii acum 100-200 de ani aveau de unde sa invete cum se saruta? Nu! Si totusi s-au sarutat? Da!

| neutrino a răspuns:

Nu poti invata la rece cum se saruta. Ca in orice meserie, iti trebuie multa experienta. Roaga pe unul dintre multi tai baieti, sau pe un prieten, sa te ajute sa dezlegi acest mare mister. Nu este o rusine, nimeni nu s-a nascut stiind sa sarute.

| kx123 a răspuns:

Nu iti face griji! Asa ne faceam cu totii la primul sarut, o sa vezi ca nu e nimic greu. O sa iti placa.

| stef112 a răspuns:

Cum sa pierzi baietii?:O:O eu am 14 ani sunt baiat si nici eu nu m-am sarutat inca dar m-as bucura cu cine o sa ma sarut sa fie prima data si pentru aceea fata. m-as simti mai bine! Bucura-te ca esti inca ''pura''

| mel24 a răspuns:

Nu ai cum sa te inveti din moment ce nu ai sarutat pe nimeni! vei invata in momentul in care te vei saruta cu cineva, totul vine de la sine! nu ai nevoie de o teorie pentru asa ceva!happy

| EnglandGB a răspuns:

Sa stii ca nu e un lucru rau sa nu stii! nimeni nu s-a nascut invatat, toti am invatat pe parcurs..eu as zice ca nu prea e benefic sa incerci cu partea opusa a palmei cum zic altii.eu zic ca atunci cand esti cu tipul de care iti place ii zici frumos stii eu nu stiu. n-am facut-o niciodata, ma poti ajuta sa invat? si te asigur ca daca e un tip galant si matur o va face cu placere! sper ca te-am ajutat, funda?

| monycutzza a răspuns:

Cum ai putea invata. pai nu stiu, lasa.te dusa de val

| MelindaVictoria a răspuns:

Nu este ceva strict ca lectia de geografie, totul vine de la sine, pursisimplu se intampla.

| NimeniNu a răspuns:

Hello!
Nici eu nu am stiut prima data happy M-am panicat, evident. Ba chiar m-am ferit de sarut. Dar a doua oara nu am mai refuzat. L-am lasat pe el sa ma ghideze, si atunci am invatat si eu, si crede-ma, a fost foate placut. In concluzie : Lasa-l pe el sa te ghideze daca tu nu stii. La inceput nimeni nu stie, ca sa nu-ti faci griji ca esti singura in situatia asta. Succes! Te pup :*!
O seara buna! Pa pa!

| zuz02 a răspuns:

Nu te mai panica in primul rand. Apoi il lasi sa te sarute si faci si tu ce face si el. Atat. Restul inveti pe parcurs.winking

| 000b a răspuns:

Saruta-ti palma, nu trebuie sa pierzi baietii ca nu te-ai mai sarutat cu nimeni, daca tu vrei sa te saruti cu cineva stai linistita doar...si daca vezi ca si el vrea sa te sarute lasa-l pe el sa te ghideze...

| somebodye a răspuns:

Asa am fost si eu la inceput pana sa am primul prieten cu care sunt si acum, ma intrebam, imi era teama, si atunci cand el m-a sarutat, a fost doar un pupic pe buze, dupa aceea treptat am invatat sa sarut. Ti-e teama pana cand te saruta, dar asta depinde si de baiat cum iti da primul sarut. Succes.

| Rebeca1470 explică:

Ma tem sa fac ceva gresit.

| Rebeca1470 explică:

Si daca va ride pentru ca nu am sarutat bine? Mi-e teama de asa ginduri pentru ca imi place de el Enorm.