| anonim_4396 a întrebat:

Salutări.
Asta e o problemă destul de importantă pentru mine și sună cam așa :
Am o prietenă care a făcut avort, înainte să mă cunoască pe mine. Știu că a făcut avort de la o altă prietena de a ei; ele două se cunosc foarte bine de mult timp, deci o cred.
Am mai pus câteva întrebări capcană prietenei mele și chestia asta e cam confirmată sau reiese și din răspunsurile ei.

Și cel mai important: eu nu vreau să îi spun direct că știu despre chestia asta. aștept să-mi spună ea. dar cred că ea nu o să-mi spună niciodată.

Întreb, cum aș putea să o "împing de la spate" să-mi spună, fără că eu să mă dau de gol că știu de la altcineva? Adică vreau să o aud pe ea.
Intrebati daca aveti nelamuriri.
Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Ma gandesc ca. poate ti-a spus virgina ca o minciuna de aparare poate chiar te iubeste si nu a vrut sa te piarda...si nu a stiut ce sa spuna altceva e o experienta oricum traumatizanta pentru ea...in timp se poate sa va ridicati la alt nivel de incredere si sa inceapa sa spuna.cand va fi sigura ca nu te pierde atunci insa cand tu i-ai spune ca stii din alta parte.cum crezi ca se va simti? nu tradata? si murdarita? e greu de dat sfaturi deciziile sunt la tine inttodeauna fa ce simti asta e singurul sfat pe care ti-l pot da.restul au fost judecati cu valoare de.parere.

5 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Traiesti in trecut? sau in prezent? e dreptyul ei sa aleaga daca iti spune sau nu.eu de pe margine ma gandesc ce ai cu intrebarile capcana... daca asa facvi de acum poti sa zici salut realatie.nu denota deloc drag si respect reciproc

| 2xM a răspuns (pentru doc69):

Cred ca ar trebui sa-ti dau dreptate daca ma gandesc mai bine. Dar ma cam macina chestia asta, ca ea mi-a spus ca e virgina si sa nu ascundem nimic unul de altul, In fine, multumesc pentru raspuns.

| doc69 a răspuns (pentru 2xM):

Ti-am raspuns corect gandeste-te si tu.nu e usor sa iubesti si sa fii iubit si sa ai inselate din asteptari dar.asteptarile noi ni le creem nimeni altcinvea.cu cat iti faci asteptarile mai apropiate de fapte.de realitate cu atat mai mult vei sti ce e de facut...iti doresc mult succes si numai bine

| doc69 a răspuns (pentru 2xM):

Ma gandesc ca. poate ti-a spus virgina ca o minciuna de aparare poate chiar te iubeste si nu a vrut sa te piarda...si nu a stiut ce sa spuna altceva e o experienta oricum traumatizanta pentru ea...in timp se poate sa va ridicati la alt nivel de incredere si sa inceapa sa spuna.cand va fi sigura ca nu te pierde atunci insa cand tu i-ai spune ca stii din alta parte.cum crezi ca se va simti? nu tradata? si murdarita? e greu de dat sfaturi deciziile sunt la tine inttodeauna fa ce simti asta e singurul sfat pe care ti-l pot da.restul au fost judecati cu valoare de.parere.

| Khristiana a răspuns:

Nu am nicio nelamurire, dar o poti intreba asa: Vreau sa nu mai fie niciun secret intre noi! Hai sa ne spunem secretele, o sa ne iertam una pe cealalta! OK?

| Anastasia97 a răspuns:

Daca nu-ti spune inseamna ca nu are incredere in tine. insa nu interprinde nimic la momentul potrivit ea iti va spune