| buzzzzy a întrebat:

Salutari la toata lumea, sunt o fata de 16 ani si sunt indragostita de un baiat de 21 de ani si nu stiu ce sa fac. Ma simt atrasa de el de prin septembrie anul trecut dar nu s-a intamplat nimic de atunci. El e un tip dificil, ne-am intalnit de mai multe ori si a zis ca sunt singura care are lucruri in comun cu el, inclusiv stilul de viata si gusturile muzicale. Nu stiu insa ce sa cred. Nu stiu daca da semne ca ma place sau daca e doar in mintea mea. El m-a invitat la vreo 2-3 petreceri, adica el a avut initiativa.
Cum ar trebui sa ma port, ce sa spun, cum sa intru in vorba cu el, avand in vedere ca e un tip mai ciudat, nu ca toti baietii din ziua de azi? Mentionez ca eu am o parere foarte proasta despre cum arat iar asta ma descurajeaza. De obicei eu sunt fata care intra mereu in "friendzone".

2 răspunsuri:
| misssknow a răspuns:

Pai daca tu singura te vezi neatragatoare poti fii sigura ca si asa te vad si cei din jur trebuie sa ai incredere in tine si sa nu dai impresia baiatului ca vreti sa fiti doar prieteni cel mai bine ar fi sa-i arati ca vrei mai mult de atat din partea lui fai un compliment intr-o seara de exemplu cat de frumosii sunt ochii lui sau ceva care sa i arate ca chiar il vezi mai mult decat ca pe un prieten

| Bya03 a răspuns:

In primul rand schimba-ti parerea despre tine! waiting Incearca sa fii sigura pe tine, aranjeaza-te mai mult decat o faci de obicei atunci cand iesi cu el si fa tu primul pas. Nu ai nimic de pierdutbatting eyelashes