| Catalina_8352 a întrebat:

Salutari! Spuneti-mi va rog, sint cazuri ca sa ai un contact sexual, sa utilizezi prezervativ si sa ramii insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Mai ales daca prezervativul nu este corect folosit sau se rupe. dar chiar si un prezervativ corect folosit care nu se rupe vizibil ofera o protectie de cam 99, 98%. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asta e stiut.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, se cam intampla!

E si mai sigur daca iei si pastile!

Cat despre a folosi 2, daca gasesti nelubrifiate, poti folosi, dar numai dupa ce exersati intai, ca sa va familiarizati cu aplicarea!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, daca prezervativul s-a spart sau a alunecat de la locul initial!

| So Good a răspuns:

In caz ca se rupe da... sau daca are o ejaculare Puternica si iese pe langa perzevativbig grin si ramane pe vagin din cauza miscari poate intra inauntru, si fecunda etc, etc restul la biologiehappy

| Axel_9404 a răspuns:

Da. daca se rupe... dar daca totu este ok si se foloseste corespunzator e totu perfect

| คเค๓เк a răspuns:

Daca se rupe prezervativul se poate!
Nu sunt cazuriwinking

| Catalina_8352 explică:

Dar daca se utilizeaza 2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a spart, logic.

| fabiutu a răspuns:

Trebuie avut mare grija in cazul in care se rupe dar nu am auzit sa fi ramas cineva gravida chiar daca s-a rupt prezervativu si ca sa fi mai sigura poti sa iei pastila de a doua zi