| fgsxbfhg a întrebat:

Salutari TPU. deci poveste lunga sper ca o sa aveti rabdare sa cititi tot.happy ma numesc alina si am. nu conteaza cati ani am, acum patru ani in iunie am cunoscut un barbat neam indragostit nebuneste unul de celalalt la scurt timp mi-am adus aminte ca cineva ma avertizat ca este insurat (nu erau casatoriti ) si are un copil. chiar si dupa ce mi-am adus aminte el inca imi spunea " sunt mai liber ca pasarea cerului" nu am dat importata din cauza faptului ca eram inebunita dupa el, iar acum sa fim seriosi toti avem dreptu sa fim fericiti si mai mult cand fericirea aceea nu are sa dureze prea mult. i-am dat sansa sa se intoarca la ea si a plecat dar dupa trei saptamani s-a intors spunand ca nu poate trai fara mine. bun de atunci am ramas impreuna, dar acum 2 ani el mia marturisit ca daca lar fi sunat si iar fi zis " hai sa ne impacam " el ar fi lasat tot si sar fi intors la ea chiar si pe mine. el a fost prima mea dragoste mam daruit lui trup si suflet.dar si asa el nu m-a iubit niciodata doar a tinut foarte mult la mine ca la o prietena. in schimb eu l-am adorat si inca il ador enorm. faza e ca aseara dupa ce am mancat si am facut dus neam pus in pat si ..eu am incercat sa il sarut dar sa ferit a spus ca sunt uda la par si ca il ud si etc fece mereu asa nu e prima data. apoi eu mam retras trista si oftand. m-a intrebat ca ce am si am zis " nimic " dar imediat mi-a venit in minte vorba aceea " urasc sa raspund nimic cand as vrea sa spun atatea" si am inceput sa ne reprosam lucruri pe care le-am facut amandoi din vina cui si de ce. si a spus ca l-am ranit foarte mult si ca acum e sensibil si ca crede ca va cadea usor in "pacat" si mi-a zis ca merita sa se indragosteasca si el sa fie fericit si m-a intrebat daca ii dau drumul liber si i-am spus ca da cu lacrimi in ochi si cu o durere foarte puternica in piept dar i-am raspuns ca da dar vreau sa o faca cu o femeie care sa il faca fericit. noi doi ne-am facut foarte mult rau reciproc ..si eu regret foarte mult tot raul pe care ilam facut. desi am fost numai a lui in toti acesti ani nu ma atins nimeni decat el. el insista ca da dar nu nu a fost nimic. in fine. faza este ca eu nu cred ca voi putea trai fara el dar in acelasi timp vreau ca el sa fie fericit ..si decate ori ma gandesc ca va gasi pe altcineva curand am impresia ca mi se termina lumea cu nu o sa pot merge inainte fara el. stiu ca o sa ziceti ca sa incercam sa reparam greselile si sa ne mai dam o sansa amandoi dar o facem de 2 ani intruna, am incercat sa remediez errorile mele dar fara rezultat el ma uraste pentru ceva ce am facut eu acum mult timp. si el zice ca l-am ranit si ca nu mai are vindecare dar o parte din mine crede ca da si traiesc cu speranta ca intr-o zi voi gasi leacul pentru rana lui si nu stiu ce sa fac decate ori ne certam terminam iubindune, facand dragoste, tinandune in brate.el zice ca ii plac foarte mult ca sunt foarte frumoasa si ca de aia nu se poate abtine dar decate ori facem dragoste imi alimenteaza iubirea si ma umple de sperante ca poate totusi intr-o zi. va fi cum era. ce sa fac ajutati-ma nu stiu am adormit plangand si numai cand ma gandesc ma bufneste plansul.

Răspuns Câştigător
| Marius94_5839 a răspuns:

Te plangi ca lumea nu te mai iubeste, dar nu ai habar ca tot ce ti se intampla este absolut nomral.

Inainte de a incepe sa te consumi, mai bine te-ai apuca sa te gandesti, adica sa iti raspunzi la o intrebare: " Cine este vinovat ca eu trec prin asemenea momente?"

Raspunsul e simplu: TU! De ce? Pentru simplu fapt ca te-ai daruit "trup si suflet" unui om pentru care TU nu erai pe locul 1 de la bun inceput. Ai stiut asta, dar ai ignorat, crezcand ca ceva se va schimba, INSA tu nu ai facut nimic sa scimbi asta, ba chiar ai agravat lucrurile pe parcursul timpului. Din toate astea, rezulta ca esti o persoana egoista, iar egoismul, este pedepsit, nu de societate, ci de cineva de sus care este de obicei pus in tema. Nu acum, nu maine ci atunci cand iti este lumea mai draga, atunci o sa platesti. Si asta faci tu acum.

Faptul ca plangi, nu o sa te ajute deloc. In loc sa plangi mai bine ai constientiza faptul ca in trecut trebuia sa iti pui simpla intrebare daca fericirea ta, este doar o iluzie sau chiar este adevarata. Practic tot ce se intampla cu tine acum, sunt doar simple consecinte ale proprilor tale actiuni.

Insa, esti om si toti gresim. Greselile trebuie revizuite atent, si chiar daca prezentul isi gaseste in trecut masura, trebuie uitate pentru a evita savarsirea lor inca o data.

In concluzie, trebuie sa incetezi sa te mai comsumi, sa revizuiesti situatia si in cazul in care deznodamantul va fi cel care trebuie sa fie, eu iti spun sa te gandesti la faptul ca in lumea asta au mai existat oameni ce au pierdut totul, si totusi focul lor inca a ars.

Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun! Numai bine!

30 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Imi pare rau dar nici eu nu inteleg mare chestie din ce zici tu, am inteles doar ca el era casatorit sau nu ( bine nu mai trec inca odata la text pentru ca nu am timp) dar din cate am citit, ca el nu te mai vrea si tu esti indragostita de el.

Pai daca asa stau lucrurile mai bine il lasi si iti cauti altul!

La 17 ani cand te-ai culcat cu el erai minora deci asa cum a zis si @alecsalecs el putea sa fie condamnat pentru asta.

Nu stiu cati ani ai momentan dar selecteaza iubitii cu grija!
Numai bine
pa, pa

| fgsxbfhg explică (pentru Ofiintă):

Altaaaa. fratilor coruptie de minori se numeste pana la 16 ani. documenteazate

| fgsxbfhg explică (pentru Ofiintă):

Da adica tu ai 14 ani si imi raspunzi mie la intrebari? vezi-ti fata draga de treaba ta nici nu ai putea sa intelegi tu ceva din intrebarea mea.

| Marius94_5839 a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Eu cred ca este inutil sa te certi cu cei de aici care in fond au vrut sa te ajute. Ai destula treaba totusi, si timpul nu este prietenu' tau deoarece viitorul vine maine, trebuie schimbat azi ce este in trecut.

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

De unde 14 ani draga,
Am peste 18 dar pana si un adolescent are mai multa inteligenta decat tine.
pa, pa

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Poi scuze dar intrebarea este cine intelege laughing ceva din intrebarea ta

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Am de unde sa ma documentez stai linistita!
O fata de 17 ani este doar o minora devina majora numai in momentul in care implineste varsta exacta de 18 ani.

| fgsxbfhg explică (pentru Ofiintă):

Tu ai doar 14 ani pe mine nu ma fraierestiwinking am citit intrebarile tale in care spuneai ca o sa termini clasa a 8 a si nu sti ce rochie sa iti pui asa ca. las-o balta... inteligento

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Iubire stiu ca me-ai citit intrebarile dar contul meu mai este folosita si de sora mea.
Crezi ce vrei dar eu nu cred ca o fata de 14 ani se poate urca la nivelul raspunsurilor mele acum comparandu-ma cu soramea /:

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Apropo de inteligenta care se scrie inteligent-o!

| bombonica22 a răspuns (pentru Ofiintă):

Bine i-ai ziswinking

| fgsxbfhg explică (pentru Ofiintă):

Deci -o se foloseste doar la verbe. tarancelor. de exp : facut-o sters-o vandut-o etc ..se vede ca mergi la fara frecventa. proasto! sau se scrie proast-o ca la mintea ta e ceva normal

| Ofiintă a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Sigur, desteapta esti tu hmm oare cu ce?

| Ofiintă a răspuns:

Se da mare ca stie mai multe limbi doar ca sa se scoata ca habar n-are de gramatica limbii romane.Deci o foloseste ca si pe o motivatie si draga @guessalina07 daca crezi ca esti singura pe lume care stie mai multe limbi eii afla ca te inseli si eu stiu alte limbi la care una este total paralela cu romana daca ai mai auzit de limba maghiara pe care o vorbesc zilnic, totusi nu ma impiedica sa stiu sa scriu in romana :d.

| bombonica22 a răspuns (pentru Ofiintă):

Total de acord cu tinewinking se da mare ca stie si ea putina engleza dupa facebook laughing :*

| 354 a răspuns:

Buna ziua.Tu ai evitat sa ne spui cati ani ai, de aceea persoanele care ti-au raspuns su considerat ca erai minora, si eu cred ca nu ai mai mult de 17 -18 ani acum.Se vede de la "o posta "ca exista diferente mari intre tine si acest barbat, tu esti o copila pe langa el, nu te i-a in serios, degeaba a-ti avut o relatie de 2 ani daca nu te-a iubit deloc, tu ai investit sentimente si el ce? sex, atat.Eu stiu ca te deranjeaza dar asta reiese din ceea ce ai povestit tu,el venea la tine doar pentru a face dragoste cu tine, profita de naivitatea ta, de inocenta pe care o ai, renunta la el pana nu iti distruge viata! inca mai ai timp sa intalnesti baiatul atentie nu "barbatul "ideal pentru tine! de multe ori fetele isi aleg baieti mult mai mari decat ele, si aici ma refer nu la diferente de 3 -4 ani,mult mai mari, de ce? pentru ca in sinea lor cred ca acestia le pot intelege, ocroti, iubi mult mai mult decat baietii de varsta lor.In concluzie, eu cred ca nu ve-ti avea nici-un viitor impreuna, pentru ca ju exista decat atractie sexuala intre voi nimic mai mult. Succes in luarea deciziei corecte!

| fgsxbfhg explică (pentru 354):

am 20 de ani fac 21 anul asta in octombrie sincer nu pot sa cred d unde le scoateti... voi mai multa bataie de cap imi dati. si relatia este de 4 ani nu de 2 inn rest. o las asa ca deja ma doare grav capul

| 354 a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Buna,din nou! tu ai vrut parerea noastra si sfatul nostru,nu? e asta am facut toti,e cu totul alta problema daca pe tine te deranjeaza adevarul, pe care in sufletul tau il sti si tu. Intentia noastra nu este aceea sa te suparam ci sa te facem sa iti dai seama de anumite lucruri printre care ca "barbatul "acesta isi bate joc de tine, te foloseste pentru a-si satisface nevoile sexuale, Atat! iubire cu de-a sila nu se poate! aici nu este vorba neaparat de varsta ci de altceva, dar se pare ca tu nu intelegi ce vrem sa spunem noi! succes

| bombonica22 a răspuns:

Esti o proasta!

| fgsxbfhg explică (pentru bombonica22):

Si tu esti putin cam retardata..chiar complet ..as putea. sa zic odata ce accum cateva intrebari te plangeai ca ai fundu mareeeee si plaaaaat mai bine taceai si nu ocupai sputiu degeaba la intrebarea mea

| bombonica22 a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Ai cam multe intreruperi in vorbirewinking nu stiu care dintre noi e retardata?! Tu ca pui intrebari vaiiii m-am despartit de ghita. sau eu care vroiam sa aflu ceva utilitar? raised eyebrows Atetie la punctuatiehee hee

| fgsxbfhg explică (pentru bombonica22):

Da. eu nu ma iau in gura cu mahalagioaice de genul tau. daca am intreruperi in vorbire cum spui tu e poate pentru ca copilaria mea nu sa desfasurat in Romania si stiu cateva limbi in plus fata de tine si imi e cam greu sa ma exprim si sa vorbesc corect. iar in primul rand " vaiii m-am despartit de ghita" nu este o intrebare, si in al doi-lea rand eu nu am spus ca m-am despartit de nimeni si cu atat mai putinde ghita.

| gdez a răspuns:

Cea mai mare greseala e ca voi terminati cearta facand dragoste. Asta e cea mai mare greseala intr-un cuplu. pentru ca practic se foloseste de tine in a`si satisface placerile! Data aviatoare cand va certati, incearca sa te abtii si sa nu accepti sa faci dragoste cu el. Asteapta sa va impacati, si dupa. Daca nu, tipul o sa vina mereu la tine doar pentru a face sex, indiferent daca isi gaseste pe alta. A vazut ca din tine poate face orice si oricand.

| fgsxbfhg explică (pentru gdez):

tu cel putin ai putina dreptate dar nu reusesc. iar el nu e omul acela care isi bate joc de o persoana. iar dragoste facem dupa ce ne impacam adica dupa ce terminam cu cearta ma saruta si imi spune ca ii pare rau iar de acolo. sti si tu cat de usor se ajunge la sex. noi nu stam certati dou zile sa cum se mai intampla la alti cate o saptamana doua. la noi trece repede. eu doar vroiam sa... ma descarc sa spun cuiva aceste lucruri pentru ca nu sunt plecata in franta si nu am pe nimeni decat cumnatele mele cu care nu ma impac deloc b. ce e atat de greu sa nu va bateti joc.

| babyalexa a răspuns:

Uite ca iar dai de minehappysincer dupa ce ti-am comentat destul de rautacios un raspuns dat de tine am avut mustrari de constiinta ca poate am fost prea categorica.Dar acum observ ca tu ai o problema cu toata lumea...Iar referitor la problema ta nu are sens sa raspund pentru ca ai respins deja toate raspunsurile.Dar oare faptul ca se poarta asa si faptul ca nu te saruta si se fereste(asa cum tu singura ai afirmat)nu iti da de banuit? Eu sincer cred ca meriti o viata mai buna, langa cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa faca totul pentru tine.Este greu sa lasi in urma atatea amintiri dar eu cred ca meriti mai mult de la viata.Multa bafta in viitor.

| alecsalecs a răspuns:

Imi Cer mii de scuze dar n am inteles nimic decit ca el doar a profitat de tine probabil erai virgina cind te a cunoscut..probabil era prima oara cind avea sa cunoasca o virgina la pat..si de aceea sa atasat de tine.sunt sigur ca intre voi doi este o diferenta foarte mare de ani! El ar putea face chiar puscarie pentru asta! Iar tu esti doar un suflet ratacit ca multe alte fete de varsta ta. fara nici un pic de experienta de varsta care se lasa prada celor de ..genul personajelor care mai degraba ar merita sa ajunga dupa gratii pentru relatii cu o minora,.ok? Asa ca imi pare pare rau pentru tine.o zi buna.O sa te bufneasca plansul mai rau cind vei avea o varsta si iti vei aduce aminte de copilaria ta pierduta.crying(

| fgsxbfhg explică (pentru alecsalecs):

Nu sunt minora ce draq aveam 17 ani cand mam culcat cu el bai nu va inteleg ce draq aveti si nu a profitat de mine ma asteptat un an de zile daca am facut-o a fost pentru ca eu am vrut nu mi-a cerut nimic niciodata... bai nu fi ironic si arogant nu am nevoie de raspunsuri tampite si lipsite de respect mai bine te abti si lasi pe alti care stiu sa vb

| alecsalecs a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Pai la 17 ani? si nu esti minora? de la 18 sa nu mai fi daca nu stiailaughing)) sau nu am inteles eu bine! dar erai virgina? sincer? ok hai sa te iau altfel Ce Fel De dragoste ai gasit tu la un barbat care avea o familie si un copil? Pune te in locul acelei femei Imagineaza ti ca ai un sot si el te inseala cu o pustoica de 17 ani!? imagineaza ti ca mai ai si un copil! cum ti ar pica?

| fgsxbfhg explică (pentru alecsalecs):

bai frantz lucrurile stateau rau intre ei, ei au decis de comun acord sa se desparta iar ea si-a gasit pe altul inmediat, cat despre copil regret foarte mult chiar am mustrari de consiinta dar ce sa ii faci nu sunt nici prima nici ultima careia ii se intampla asa ok sa fim seriosi si daca mai citesti odata intrebarea o sa vezi ca avem 4 ani deci nu mai suntt minora. de mult. si din cate stiu eu este coruptie de minori pana la 16 ani doar atat si daca ai kef sa freci linistea cuiva vezi ca pe site-ul asta au mai pus proaste de 11 12 ani intrebari de genu. " am facut sex cu cutarica si ma doare burta" poate pe ele le ajuti. si da eram virgina ai tu vreo problema cumva?

| alecsalecs a răspuns (pentru fgsxbfhg):

De fapt tu ce vrei de la noi?