| SwEeTnEsS a întrebat:

SalutiQ. Cum sa procedez cu prietena mea cea mi-a fost best friend 4ever(asa am crezut pina nu demult). Ea deja m-a certat cu 2 baieti(de care imi placeau), deoarece ei tot ii place de dinshii. Of, si inca ea se cearta si ce cea mai buna prietena a mea(in momentul de fata), ca ea tot a certat-o cu un baiat. Deja nu stiu cum sa ma comport cu ea... dau funda la cel mai bun raspuns. happy

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Aceasta prietena a ta este o tradatoare.Nu o mai baga in seama deloc. Ignor-o! Si-a batut joc de tine. Ti-a dovedit ce fel de om este si ca nu merita sa iti mai pierzi timpul cu si pentru ea! Bafta!

| Ririru a răspuns:

Cred ca nu`i place de niciunu`. E ambitie de proasta. oh go on.
Gelozie, oftica, d-astea.
Vorbesti cu ea, o iei la rost, dupa o ignori happy.

| Swallow a răspuns:

SalutyQ! pai crezi ca mai are rost sa fiti best friends 4ever dupa tot ce a facut? dupa toate minciunile care ti le-a spus? dupa ce te-a certat cu baietii de care ti-au placut? {parerea mea e ca nu mai e nevoie de asa o "prietena" }. incearca sa tii distanta de ea, sa fii mai rece sau ceva de genul, asta nu o sa-ti fie niciodata o prietena [cum in testul ala al tau, nu tin minte cum se numeste{cel mai bun prieten dusman sau cum}]. pai asa e si ea, cind ai asa prietene -nu mai e nevoie de dusmani.in fine, alegerea e de partea ta.Bafta! ((( sper sa tii cont de sfatul meu.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Stai de vorba cu ea si spune-i de ce se poarta asa si daca sunteti prietene cu adevarat nu inseamna ca trebuie sate certi cu altii pentru ca ea ii place, daca nu va intelege spune-i ca vei fi prietena cu ea in continuare dar si cu cei cu care te-ai certat din cauza ei

| Biianca81215 a răspuns:

Comporta-te normal cu ea iar cand iti va spune ca ii place de un baita hop o lovesti exact unde o doare crede-ma ca merge... Da-te la baietii pe care ii place atunci isi va da seama cum te-ai simtit si tu Fundita?