| Sherby008 a întrebat:

Salz TPU am si eu o intrebare
Dezvirginarea cu prezervativ doare mai tare decat cea fara prezervativ.
Si cum putem face ca dezvirgiarea sa fie mai putin dureroasa

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea cazurilor in care si baiatul este virgin, fara experienta sexuala din cauza surescitarii de dinaintea primului sau act sexual si mai ales daca acest act reprezinta o dezvirginare, baiatul nu va reusi sa isi controleze ejacularea care in majoritatea cazurilor devine spontana, precoce ceea ce mareste foarte mult riscul de sarcina.Acesta este principalul motiv pentru care se recomanda ca INTOTDEAUNA dezvirginarea sa fie INCEPUTA, CONTINUATA si TERMINATA cu prezervativul montat.Himenul va fi deteriorat, rupt de penis in cazul in care are o consistenta mai rigida, insa in cazul in care este elastic se va intinde si va permite trecerea penisului prin perforatia existenta in ea urmand sa se rupa sau sa se largeasca (acea perforatie) tot mai mult pe parcursul actelor sexuale ce vor urma.De asemenea himenul poate fi rupt foarte usor cu degetul in timpul degeticii de pregatire a vaginului pentru penetrare in timpul preludiului sau pettingului. In nici un caz nu te-as sfatui sa dai ascultare/crezare ca dezvirginarea este mai putin dureroasa fara prezervativ ci din contra, deoarece prezervativul este tratat/acoperit cu un lubrefiant. Durerea foarte mare este pricinuita de intinderea excesiva a muschilor vaginului in momentul in care patrunde un penis destul de gros iar muschii vaginali nu au fost obisnuiti cu asa ceva, adica in cazul in care nu s-a practicat inainde de dezvirginare, degetica. De asemenea ar fi indicat ca dezvirginarea sa se produca la o data cat mai indepartata de cea a ovulatiei, adica daca se poate cu cateva zile inainte de inceperea menstruatiei sau imediat dupa terminarea acesteia. Mult succes, dezvirginare cat mai usoara si daca s-ar putea si placuta

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se considera ca durerea la deflorare poate fi de pana la 10 ori mai mica daca folositi prezervativ. Lubrifiantul cumparat de la farmacie o poate reduce si mai mult

| Musique a răspuns:

Poate să nu doară deloc.Nu depinde de prezervativ, ci de elasticitatea himenului (fetei).
La băieți, mă îndoiesc că doare.
Baftă!

| ksuper31 a răspuns:

Daca esti baiat, pe tine nu o sa te doara. Pentru a face totul mai placut, incepeti cu un preludiu de cel putin 10-15 minute, poate si un oral pentru a face totul mai alunecos (smug>).
Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Durerea la dezvirginare este la fel si cu prezervativ si fara. Ca sa nu te mai doara asa tare roaga-l pe iubit sa intre mai usor si nu uitati sa folositi si un lubrifiant adecvat.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Da cu lubrifiant!

| Sherby008 explică:

Dar daca e excitata tare o doare mai putin adica sa se simta nu doar sa fie umeda?