| anonim_4396 a întrebat:

Sângerarea de implantare când apare și o au toate femeile?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarea de implantare nu este normala si nu apare la toate femeile, ci la un procentaj foarte mic. Poate apare la data cand trebuie sa-ti vina menstruatia normala, dar este formata doar din cateva picaturi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea de implantare se produce in cazuri destul de rare, si din acest motiv aceasta sangerare NU se va produce niciodata in cazul majoritatii femeilor. Atunci cand totusi se produce aceasta sangerare extrem de slaba poate sa aiba loc cu circa 6 - 3 zile inainte de data stabilita/reiesita prin calcul ca ar fi urmat sa fie ziua in care ar fi trebuit sa inceapa urmatoarea menstruatie, in cazul in care NU s-ar fi format respectiva sarcina. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Apare rar si nu o are toate femeile.

| ibaal a răspuns:

Nu se intampla tuturor femeilor. Si se intampla cum ii zice si numele, la implantare!winking