| Tenisi a întrebat:

Săptămâna trecută m-a durut foarte tare burta. Am avut ameteli si am vomat. Am acea scurgere albă de anul trecut. Se poate sa-mi vina ciclul?
Cel mai "explicit" răspuns primește funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voma nu stiu ce-i cu ea sincera sa fiu nu face parte din cauza acestei schimbari
dar lichidul alb e ceva normal o sa-ti vina menstruatia!
primele semne ti se intaresc sanii si incep sa te doara iti vine lichidul, iti creste par in zona de jos si la subrat...transpiri mai tare sau altfel.
apoi lichidul ala iti poate veni inainte de menstruatie timp de 2 sau chiar 3 aani deci nu e sigur dar poate iti vine putin mai incolo oricum fii pregatita oriunde si oricand nu se stie mie mi-a venit la scoala si se spune inainte sa-ti vina ciclul ca ai stari de nervozitate te doare burta.capul.dar asta depinde de fata la fata simptomele nu sunt la fel la orice fata.si nu te speria este ceva normal la fiecare fata cand i vine prima dat aaproape ca nu-i vine sa creada si manstruatia ati vine din luna in luna dar nu regulat poate sa-ti vina mai devreme sau mai tarziu dupa ce ti-a venit prima oara ca sa se regleze iti trebuie cativa ani si s-ar putea sa ai crampe adica sa te doara rau burta uneori si pentru asta exista medicamente de ex nurofen forte este bun pentru asa ceva daca e ceva ce mai vrei sa stii poti sa-mi trimiti un mesaj

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Durerea de burtă și senzația de vomă se datorează altui motiv; în niciun caz menstruația nu e cea "responsabilă".
Urmează să îți vină menstruația cât de curând, tot ce trebuie să faci, este să ai răbdare și să afli cauza senzației de vomă și a durerii de burtă.
Sănătate!

| Noreasontosimle a răspuns:

In zilele dinaintea primei menstruatii, tu poti avea dureri abdominale sau lombare, poti fi mai agitata, sensibilitatea la nivelul sanilor va creste, iar, de multe ori, accentuarea acneei poate fi un semn clar.

Din punct de vedere emotional, tu vei trece foarte usor de la o stare la alta. Ceea ce se intampla cu tine in aceste zile nu este altceva decat asa-zisul sindrom premenstrual.

Pregateste-te, ca este timpul big grin

| CriSSa537 a răspuns:

Hey! E prima oara, nu? Pai daca ai scurgeri inseamna ca o sa iti vina.Mie mi-a venit prima data pe 20 august si pe 18 si 19 am avut acele scurgeri, nu mai aveam scurgeri pana atunci.Cati ani ai? 12? 13? Ar trebuii sa iti vina, dar pentru orice siguranta poarta absorbante de zi... Uite ID meu pisicutza_girl_miau_miau.Bafta. Funda?

| Tenisi explică:

Eu am 12 ani