| AOD a întrebat:

Scriu pe acest site si deja plang. E foarte diferit si trist!
Prietena mea cea mai buna pe care o cunosc de la 4 ani place acelasi baiat care il plac si eu crying. Problema e ca ea nu stie ca si eu il plac! Deci, in vara mie mi-a placut de el si ea stia asta. Dupa ce nu l-am mai placut eu la o saptamana la placut ea. Prin octombrie eu iar m-am indragostit de el.Astazi cand am iesit pe afara, prietena mea sa ii zicem "X", mi-a zis ca il place iar. Ideea e ca el nu o suporta stiu ce urmeaza sa imi spuneti sa nu imi fac griji dar nu am cum sa nu fac nimic deoarece daca ea flirteaza cu el sau daca el ajunge sa o placa?
Numai la asta imi sta gandul cryingcrying
help dau fundita
cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Buna:*! In primul rand calmeaza-te.Nu trebuie sa plangi.Acum iti voi da solutia la problema ta... o stiu din proprie experienta! Daca spui ca nu o prea suporta pe ea e clar ca te vede cu ochi mai buni pe tine! 2 la mana: incepe si tu sa flirtezi cu el insa nu vizibil pentru ca prietena ta se va supara si nu vrei asta.Trebuie sa ii spui prietenei taleca ai inceput sa il placi, ca nu ii poti porunci inimii si ca ai vrut sa fii sincera marturisindu-ihappy. daca este o prietena adevarata sigur te va accepta asa si va accepta si o posibila relatie a ta cu baiatul respectiv! daca este doar o profitoare si o ''prietena doar cu numele'' se va supara si nu va mai vrea sa vorbeasca cu tine sau iti va arunca vorbe grele! in acest caz nu ai nevoie de o asemenea ''prietena'' si e mai bine sa scapi de ea! Succes:*

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si crezi ca se merita sa dai o relatie de prietenie pentru un baiat oricat de zeu ar parea el? Raspunsul de un milion de euro:NUwinking
Baietii este pe toate drumurile, prieteni nu estelaughing
Tineti prietenii aproape.Niciodata nu sti ce va urma si de cine vei avea nevoiehappy

| αndï a răspuns:

Pai... problema pe care majoritatea fetelor nu si-o pun e... frate da daca mie imi place de el, lui i-o placea de mine sau ma considera o retardata cu 4 clase?

probabil ca daca n-o sufera pe prietena ta si tipa se da la el e clara povestea, intra tu... daaaaaca ii place de tine bineinteles, sper ca nu tinzi spre un tip cu 3 ani mai mare ca tine cu ochii albastri si cu patratzei la stomac... banuiesc ca te gandesti ca e exclus nu? :O

| mihaela_7915 a răspuns:

Sunt de acord cu pixy. fii atenta la sfatul ei...gandeste-te

| Bianca_3626 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca si tu il placi pe baiatul acela. Spune-i ca nu vrei sa va certati pentru un baiat.Si cel mai bine ar fi sa-l ''abandonati''amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce fel de prietenie aveți voi dar dacă e una strânsă eu zic sa uitați amândouă de acel băiat. Eu una nu as putea sa risc sa îmi pierd prietena cea mai buna pe care la fel, o cunosc de la 3 ani pe un simplu băiat.Nu fi egoista nici tu nici ea.
Bafta și paste fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooaanaaa16, da' de ce nu sari pe el? (la figurat) ce te retine?
El sigur nu o sa vina la tine, asa ca stai degeaba, gagica tot o sa-si faca.
@zambestecumine, ai probleme grave cu tastatura draga, mai ales cu i-ul ala, cateva exemple pe care sa le eviti in viitor: trebuii, luptii, indragostii, ochii raii. Toate alea se scriu cu un singur i, asa ai invatat la scoala. Vad ca mai ai probleme si cu c-ul, (accelasi, acel). Chiar si cu space-ul (nu stiu). Schimba-ti tastatura draga, ca nu-i buna.
Ar "trebuii" sa-ti iei una "da firma" ca altfel te face lumea analfabeta.

| m_6429 a răspuns:

Daca sunteti prietene de atata timp, de ce nu i-ai spus ca il placi? Poate ca, daca ar stii ar lasa-o mai moale. Good luck!

| lolipop_7312 a răspuns:

Am patit si eu asa. Si am vorbit cu cea mai buna prietena a mea si am decis sa il uitam amandoua, ca nu cumva sa stricam prietenia noastra veche pe un baiat. A fost de acord. Dupa vreo 2 saptamani, am plecat din tara pentru o luna. Cand am venit inapoi am sunat-o ca sa ne intalnim ca imi era dor de ea si mi-a spus ca nu poate acum pentru ca e la tara. Bun. Nu stiu cum mi-a venit dar am mers la ea la bloc. Cand m-am apropiat PRIETENA MEA CEA MAI BUNA era cu el. Nu stiu ce ma durea mai tare, faptul ca m-a mintit sau faptul ca incalca promisiunea facuta de amandoua in legatura cu acel baiat. Ea m-a vazut, dar a lasat capul in jos si nu mi-a spus nimic. Eu am ramas uimita de ceea ce face, m-am intors si am plecat. Relatia ei cu acel baiat a durat 1 luna. Apoi tot ma cauta sa isi ceara iertare, dar eu i-am spus asa: "Fereste-ma Doamne de prieteni, caci de dusmani ma feresc eu". Nu stiu daca a inteles ce i-am spus, dar un lucru este sigur. Nu mai am incredere in nimeni. Asa ca draga mea, eu zic sa filtrezi si tu cu el, dar nu prea tare ca si-o va lua in cap. Iar el va decide pe care o prefera. Iar daca prietenei tale chiar ii pasa de prietenia voastra va intelege si te va lasa sa fii tu cu el. Iar daca spune: "nu pot sa cred ca imi faci asta! eu nu ti-as fi facut niciodata asa ceva", nu o baga in seama pentru ca si ea ar fi facut exact la fel mai ales daca e indragostita de el. Succes:*

| Haidepaaaaaaaaaa a răspuns:

Cum ai spus tu "stiu ca o sa imi ziceti sa nu imi fac griji "
Dar ar trebui, daca tu il iubesti pe acel baiat si in accelasi timp o buna prietena de a ta il place... e greu sa te luptii cu ea, tinand la amandoi foarte mult, si nu ai vrea sa renunti nici la prietenie dar nici la el straight face
Tu ai spus ca el nu o suporta: Dar daca ea il tot cauta, intr-un moment si el s-ar putea indragostii de ea.
Ar fi mai bine sa te interesezi daca acel baiat nu iubeste alta fata, si ar fi bine sa ii spui tu ca il iubesti si daca crezi ca el iti va spune la fel.
Iar daca acel baiat te place pe tine si nu pe prietena ta, ar trebui sa vorbesti cu ea si sa-i explici ca pe ea nu o place, si ca ea sa nu te vada cu ochii raii ma refer sa nu te faca (curva sau altfel ) pentru ca se mai intampla chestii de asta straight face

Nustiu: Parerea ma! :*