| ArtaNumitaViata a întrebat:

Scuzati ca am pus intrebarea in categoria asta, dar e cea mai accesata si am nevoie de un raspuns rapid:s

Profesorii pot renunta la o clasa la care predau, in timpul semestrului? Luati in calcul si faptul ca e un singur profesor pentru acea materie si ca acopera toate orele din scoala!

Multumesc!

9 răspunsuri:
| Orte95 a răspuns:

Stiu din proprie experienta ca pot renunta, dar in cazul meu profesorul a renuntat la clasa in care eram intre semestre big grin
Daca e singurul profesor de acea materie din scoala si nu se gaseste inlocuitor nu are voie sa renunte big grin

| ArtaNumitaViata explică (pentru Orte95):

Pai si daca nu suntem intre semestre?tongue

| Orte95 a răspuns (pentru ArtaNumitaViata):

Daca nu va mai suporta si chiar vor sa renunte la voi o pot face big grin

| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Dap.
Dar nu prea se fac asemeana transferuri.

| Copilasu19 a răspuns:

Nu nu poate daca e singurul decat urmatorul an pentru a va elimina materia respactiva, dar daca sunt mai multi ar putea alt profesor din acea materie sa o inlocuiasca.
Funda?

| ArtaNumitaViata explică (pentru Copilasu19):

Explica "decat urmatorul an pentru a va elimina materia respectiva"

| Copilasu19 a răspuns (pentru ArtaNumitaViata):

Adica nu mai faceti materia aia. ex: nu mai faceti sportu, nu mai faceti engleza etc.

| qwerty101010 a răspuns:

Pai eu una stiu ca nu se prea face asa dar la noi la clasa s-a intamplat cand mama unui coleg a batut profa de mate si refuza sa mai vina la ora...Nu stiu daca nu se poate faceti si voi ceva de genu` sau enervati`o pana la refuz ca sa renunte la voi si atunci o sa va dea alt profesor dar aveti grija profesorul nou este posibil sa fie mai batut in cap decat actualul... Funda? :*

| starwomam a răspuns:

Da... la mine la scoala a renuntat profa de istorie si ne-a preluat una care stia cate ceva si ne-a abandonat si diriga...deci se poate happy