| Angelofdemon a întrebat:

[scuzati categoria ]
Viitoarea mea meserie profesoara ce avantaje si dezavantaje sunt? voi daca va-ti alege aceasta meserie de ce ati alege?
cel mai bun raspuns primeste funda restul vot

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avantaj e ca nu iti rupi oasele la munca si nu prea ai treaba dar dezavantajul e ca copii iti incalzesc capul si ai un salariu prost, recomendabil sa cursezi in strainatate sa ai peste 2000€ salariu. Eu aleg meseria ca sofer pe trailer si in banii nostri 22 de milioane e bine deci ma multumesc.

| NickiMinaj a răspuns:

Avantaje : o sa muncesti foarte putin ( si ca program, si ca efort depus ), vacante peste vacante, tot felul de activitati prin alte tari, pregatiri cate vrei.
dezavantaje : salariu mic si tinuta office.

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu cred ca as alege aeasta meserie din cauza salariului dar avantajul este ca lucrezi doar vreo 6 ore pe zi, ai mai multe vacante si daca predai o materie importanta poti castiga foarte bine din meditatii

| love_1456 a răspuns:

Sincer vorbind...iti spun asa:mi se pare una dintre cele mai dezavantajoase meserii deoarece ca profesor inveti foarte mult, trebuie sa pregatesti in fiecare zi materia pentru urmatoarele zile, trebuie sa cumperi diverse carti ca sa predai cat mai bine(in general sa te documentezi zi de zi ca sa poti preda o materie de nota 10) si partea rea este ca, ajungi la scoala si intalnesti fel de fel de elevi care pur si simplu isi bat joc de munca ta si te gandesti"pentru ce am muncit atat? unde e meritul meu?"... in fine.bineinteles ca meseria asta are si o parte buna, mai ales cand unul dintre fosti tai elevi ajunge un om important si te mandresti pentru ca poti spune"am contribuit si eu la succesul lui"
nu stiu cat de bun este raspunsul meu. poate nu este ce iti doresti, ce vroiai sa auzi avand in vedere ca aceasta meserie va fi a tahappy
o zi buna!

| daxxy a răspuns:

Profesoara e o meserie frumoasa.sa lucrezi cu copii/adolescentii e interesant si ai si o anumita satisfactie cand le transmiti cunostiintele tale celorlalti. ca dezavantaje sunt acele in vederea salariului si cateva batai de cap. Eu as vrea sa merg la medicina.sau poate Ase desi nu cred.inca nu m`am hotarat! happy Bafta multa si sa te bucuri de noua meserie:*

| Barbie_7633 a răspuns:

Dezavantajul e ca salariul e cam mic(asta depinde si de materia pe care o predai),si e cam multa oboseala,la generala copii vor sa para ceea ce nu sunt, iar la liceu fiecare e cu drumul lui si majoritatea nu respecta profesorii, deci multi nervi. Avantaje sunt.ca ai ocazia sa faci excursii in care vezi si tu ceva nou.Ca acum sa fim seriosi, cine are timp sa viziteze tara sau alte tari, dar si satisfactiile ca un copil cu rezultate bune l activitati extrascolare sau scolare a fost pregatit de tine...Deci eu iti urez succes in noua meserie