| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati-ma ca pun din nou aceasta intrebare insa am nevoie de mai multe sugestii.

E vorba de o fata. Stau in spania de cativa ani si la scoala am o colega Cubaneza de ceva timp am inceput sa ma indragostesc de ea.

De obicei cand cineva o atinge sau o impinge etc striga la el sau i spune "Nu ma atinge"

Insa... La mine e putin mai diferit, ma lasa sa o iau in bratze sa stau cu ea ... nu imi spune nimic.

A inceput cu timpul sa imi placa de ea si am incercat sa ii spun dar nu am putut. Saptamana trecuta profesoara de matematica nu a venit la scoala si am stat cu alt prof, Ne-a lasat sa facem ce vrem si eu m-am pus langa ea si am discutat cu ea. Am ajuns la subiectul "relatii/prietenii" ea mi-a spus ca a avut un prieten in cuba insa mi-a spus ca in cuba nu ai voie sa ai prieten/a pana la 15 ani. Mama ei a obligato sa il lase. Dupa eu i-am spus ca ... imi place de o fata din clasa, cand i-am spus chestia asta ea sa intristat dar cand sa intristat nu se uita la mine se uita in caiet ( desena ). Dupa i-am explicat ca imi place de fata aia de 1 luna si nu pot sa ii spun. [ fata acea find ea ]. Ea mi-a spus sa incerc si eu i-am spus: Uite ti-o arat in pauza? Ea: Ok.

Dupa in pauza i-am spus vrei sa o vezi? Ea: Da

Am luat-o intr-o parte si i-am spus. Stii cine e? Ea: Cine?

Eu: Tu, de 1 luna incerc sa iti spun dar nu am reusit... ea a ramas masca insa... mi-a spus ca nu poate, nu vrea sa aiba o relatie pentru ca i e frica sa nu sufar eu sau ea. Dupa intram la ora. Toata ora eram "Distrus" insa ma gandeam tot timpu' de ce nu vrea sa fie cu mine? Apoi mi-a sarit fisa.

Eu in gandul meu "Ceva nu-i in regula" Daca ea ma lasa sa o iau in bratze si sa fac ce vreau de ce a refuzat? Tot odata am mentionat ca mama ei nu a lasat-o sa aive un prieten. Ok eu am zis ca poate i e frica de maicasa. Trece ora si ies afara ma intalnesc cu ea din nou: I spun: te rog da-mi o sansa ! sad ea: Nu pot ... ti-am spus gandeste-te suntem prieteni foarte buni... mi-e frica sa nu sufar / suferi.

Dupa scoala ajung acasa, suparat in continu plang... totul mergea pe dos.

Dupa iarasi am stat si m-am gandit. Daca a refuzat pentru a vedea ce fac, adica daca continui sa lupt sa o castig sau ca ma dau asa batut din prima.

Ok am terminat intrebare 1.

Intrebarea 2: Ce sa fac mai departe, sa ma comport ca inainte, sa continui sa o iau in bratze si sa stau cu ea?

Sau sa fiu doar simplu si sa fim doar prieteni?

1 răspuns:
| IonuţR1995 a răspuns:

Incearca in continuare, mai inmoaieo. Treci mai departe de la imbratisari la saruturi pe obraz pana ajungi la gura. Si nu stiu fii romantic cu ea dar nu o sufoca ca s-ar putea sa se indeparteze de tine. Si dupa zicala "Incercarea moarte n-are." Sper ca iti dai seama si singur din aceasta zicala ceea ce vreau sa spun. Succes!