| anonim_4396 a întrebat:

Scuze că am pus în categoria asta.
Hey! Aceasta e prima mea întrebare de pe TPU.
Prietena mea are o problemă.
De la 6 ani s-a mutat la noi la școală (acum suntem a 7).Ei i-a plăcut de la grădiniță un coleg de al nostru, sentimentele erau reciproce cu "A"(colegul )(suntem cele mai bune prietene și de aceea știu).
În clasa a 3-a "A" a vrut să stea cu prietena mea în bancă (ea a acceptat). Intr-o oră neimportanta,"A" i-a spus prietenei că îi place de ea și ea a zis rușinată "la fel".
Cam toți colegi ziceau de ei că vă plăceți bla bla bla.
Intr-a 6 de ziua lui A, a invitat colegii la o pizza(au venit 4 copii decât, cu tot cu prietena mea). Apoi după zile,"A"a intrebat-o pe prietena mea dacă vrea să vină cu el și părinții la Vâlcea (un oraș). Prietena mea a acceptat.
"A" a a intrebat-o pe prietenă dacă vrea sa stea mai mult timp cu el.Ea era de genul "NUSH"...

APOI...
nu stiu din ce motiv sau certat...A venit maica-sa (lui "A")la școală chestii trestii,din ianuarie și până acum aproape că nici nu prea vb deloc, rareori.

Acum in a 7, a aflat că îi place de alta colegă și prietena mea e crying((
Ce ar putea face prietena mea? Că ei încă îl mai place, dar mult mai puțin ca în a 6... Dar cred că și lui "A".
No hate! Prietena mea învață foare bine deci....mna

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca va creati probleme acolo unde nu sunt!
Pentru Dumnezeu, sunteti copii mici, doar clasa a VII_a, luati-o mai moale cu baietii si focusati-va pe carte, ca aia-i mai importanta la varsta asta.

Chiar si tu ai pierdut o gramada de timp sa scrii o poveste intortocheata ( incoerenta), pentru altcineva.
Ai pierdut timp important in loc sa inveti, ca sa te interesezi ce ar putea face prietena ta, cand era mai simplu sa o intrebi direct pe ea.
Un sfat sanatos: vezi-ti de treaba ta si nu-ti mai baga nasul in problemele altora ca nu-i frumos!

| SkyPilot a răspuns:

Prietena ta ar putea sa isi vada de treaba ei. La varsta voastra relatiile nu tin mult.
Si dupa cum scrii, ar trebui sa lucrati mult mai mult sa invatati sa scrieti corect in limba Romana!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru SkyPilot):

laughing

Nici nu știu ce-i aia iubire la vârsta aia, e doar o " prosteală " pentru că ăla ori face pe șmecherul ori cine știe.

Se agită prea mult pentru nimic.

| AndruDea a răspuns (pentru Alexuţ02):

Povestea a fost inventată?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru AndruDea):

Nu mă interesează dacă a fost inventată sau nu laughing nu mi schimb părerea.

| AndruDea a răspuns:

Mă mir că a crezut cineva?