| zuzixadri a întrebat:

Scuze de categorie da am nevoie de un raspund urgent. daca am facut pojarel mai pot sa fac si rubeola? ca am o colega care a facut pojarel si acum a luat rubeola de la pr eistraight face

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Poti avea de fiecare, doar o singura data in viata, de ce? pentru ca sistemul tau il recunoaste, si se stie apara de ea. Deci poti avea amindoua. eu am avut si si.

| zuzixadri explică (pentru NatureSelf):

Adica pot face si rubeola, nu? simt ca ma mananca toate aleastraight face poate e doar de frica da pnm.nu ar stricca cateva zile acasawhistlinglaughing

| NatureSelf a răspuns (pentru zuzixadri):

Robeola te..., iti da o senzatie de ca si cum tear arde, bine te si manca dupa un timp, important este, stai sa la caldurica, mereu si sa bagi ceaiuri fierbinti.

| DeeaMarry a răspuns:

Sa ne intelegem... Exista trei boli asemanatoare:
-rubeola=POJAREL, pojarul de trei zile, pojarul german
-rujeola=pojar, cori
-varicela=varsat de vant
Deci intrebarea ta nu prea are sens, avand in vedere ca rubeola=pojarel. Eu am avut in copilarie varicela(varsat de vant), iar acum am rubeola(nu am mai avut). Deci mai trebuie sa fac rujeola si termin cu bolile astea!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Rubeola cu pojarelul e ACEEASI boala, asta se face doar o singura data in viata.(Am avut si eu)

| zuzixadri explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Si tipa de care zic a facut pojarel si acum are si rubeolastraight face

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru zuzixadri):

Probabil a facut varsat-de-vant