| anonim_4396 a întrebat:

Se face dragoste atunci cind ai ciclu menstrual?batting eyelashes >:"

8 răspunsuri:
| EdiiThxoxo a răspuns:

Cica sexul in timpul menstruatiei mai taie din dureri, si eu una am experimentat whistling daca igiena e corespunzatoare si nu ii pasa ca se murdareste putin e chiar bine. Plus ca si senzatiile se intensifica!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Se poate face, dar nu este recomandat, din mai multe puncte de vedere ( este neigienic, senzaţie de disconfort/usturime, eventual, pentru fată; risc de infecţie ridicat, etc. )!

| Azµre a răspuns:

Este neigienic...

| MCG a răspuns:

Nu se face in mod normal dar nu este nicio problema sa o faci din moment ce se asigura o igiena sporita...

| Dianaㄨ a răspuns:

Din punct de vedere medical nu este niciun fel de problema, decat de igiena.
Acum, daca tie iti place atat de mult si n-ai o dispozitie proasta in timpul menstruatiei, fa-o.
O zi placuta, http://educatiasexuala.ucoz.ro

| liliacALB a răspuns:

Actul sexual in timul menstruatiei e descurajat din doua motive: Unul moral, care are drept explicatie pragmatica aceea ca femeia e mai indispusa, simte durere, starea sufleteasca e destul de coborata fata de restul lunii, toate acestea rasfrangandu-se asupra actului. Al doilea motiv e cel legat de igiena, uneori indreptatit.

| Elly7890 a răspuns:

Ce intrebare? oare cati ani ai? Depinde de fiecare persoana in parte nu exista un raspuns pentru asa ceva dar nu cred ca e prea placut sa fii pe stop si sa ti se scurga ceva din tine nu tocmai placut in timp ce faci dragoste! Dar e la alegerea cuplului daca face sau nu!

| Ade8283 a răspuns:

Nu mai bine mai iei si tu o pauza? adica esti atat de nebuna dupa sex? straight face