| lil_2808 a întrebat:

Se face sex cand is fetele pe stop?big grin

12 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Nu, nu se face

| GdX a răspuns:

Da, anal.

| Unique a răspuns:

In perioada menstruatiei, femeile au un apetit sexual mai crescut. Medicii ne spun ca nu sunt foarte indicate contactele sexuale in aceasta perioada, deoarece prin sange se transmit mult mai usor anumite infectii, dar si din cauza ca este posibil sa resimtim un anumit disconfort. Si ce pacat, tocmai acum cand aveai chef de un sex salbatic!

Resimti disconfortul pentru ca te simti "murdara", pentru ca te dor ovarele mai rau dupa actul sexual. Daca iti doresti sa mergi inainte chiar daca esti la menstruatie, poti face sex cu prezervativ. Astfel, vei fi sigura ca el nu intra in contact cu lichidul din interior.

O puteti face in dus, astfel totul va fi curatat instant fara sa iti mai dai seama de ceva (baga niste lumanari daca lumina te deranjeaza).

Sexul anal este o alternativa, atat timp cat sunteti amandoi de acord, plus stimulare clitoridiana.

Sexul oral, se poate si un 69, daca iti faci un dus inainte si mirositi frumos amandoi. El trebuie sa stie ca ce uraste la tine o data pe luna, nu se intampla decat inauntru si cum ai tampon intern este ok...

Te poate stimula cu jucarii erotice, mangaieri ale clitorisului. Sanii sunt mult mai sensibili in aceasta perioada, iar o mangaiere cu uleiuri de masaj pot face minuni.

Sexul poate influenta menstruatia. Aceasta poate fi scurtata sau prelungita. In timpul orgasmului prostaglandinele secretate la nivelul uterului declanseaza contractii la nivelul musculaturii vaginului si uterului. Aceste contractii imping lichidul spermatic catre trompele uterine. Se intampla ca uneori cand faci sex sa ai un disconfort si sa iti curga o cantitate mai mare de lichid sanguin, astfel durata ciclului menstrual se poate reduce. In alte cazuri crampele sunt mai dureroase, iar durata menstrei se prelungeste. Totusi, retineti ca puteti ramane gravida chiar daca sunteti la menstruatie.

Atat timp cat exista dorinta si iubire, nimic nu va poate opri sa nu va simtiti bine impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| adryanna_7314 a răspuns:

Da s poate face! dar mi s pare scarbos :& in plus daca mai are si dureri(spate, cap, burta), nu cred ca ii mai arde ei d facut ceva, ci doar s stea linistita in pat sau s doarma

| secret_2443 a răspuns:

Nu se face deoarece nu este igienic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate face si nu exista nici un risc ca fata sa ramana insarcinata! stiu de la doctoru ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frate e scarbos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca vezi cum e, iti place mai faci nu iti place nu mai faciwinking

| strumfi a răspuns:

Nu