| RAY a întrebat:

Se mai merita in ziua de azi sa crezi in vorbele unei fete?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

''Cuvantul in sine este ca o sticla goala...''
-Haile Selassie

Faptele ne definesc, nu cuvintele pe care le spunem.

| RAY explică (pentru OOOLEOOO):

Ai mare dreptate man

| RAY explică (pentru OOOLEOOO):

Man imi poti da un bib sa vb cu tine cand poti?

25 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu prea, depinde de la om la om, la fel e si in cazul baietilor, nu suntem noi mai cu mot, dar astea sunt timpurile.

| greenmile00 a răspuns:

Nu in vorbele tuturor fetelor... dar mai sunt fete ce inca merita increderea

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles! Dar depinde de fata...

| Axys a răspuns:

Nu pana nu gasesti o fata sncera cu siguranta ai fost dezamagit de mai multe ori si cred ca de asta happy trebuie doar sa iti revi o perioda

| Foxyyyy a răspuns:

Da mai da! Nu stiu ce fel de fete iti plac tie de niciodata n-ai dat de una calumea, prin multe postari am vazut ca ai strans multe, multe frustrari legate de acest subiect!

| RAY explică (pentru Foxyyyy):

Vb serios chiar n-am de o fata sincera

| Madayna a răspuns:

Depinde de fiecare fata ce isi doreste, nu toate fetele sunt serioase asa ca trebuie sa ai grija sa-ti dai seama din timp.

| RAY explică (pentru Madayna):

Eu inca n-am dat de una sincera

| Captoresque a răspuns:

Eu zic că da.

Un șut în fund e un pas înainte. Ai avut un eșec într-o relație? Bun, capul sus și mergi mai departe, probabil nu va fi ultimul peste care vei da.
S-a purtat urât cu tine, te-a jignit, te-a făcut ca ultimul om? Bun, capul sus, flit pentru gândaci, și mergi mai departe.

De câte ori am avut eu decepții, le-am și pierdut șirul, am fost și înșelată, batjocorită, bătută, aproape că am fost și violată, și tot n-am lăsat capul în pământ sau să-mi plâng de milă că "vai doamne ce mi s-a întâmplat, nu mai cred în ce spun băieții că sunt toți la fel, niște mincinoși". Tot am oferit câte o șansă următorului care a apărut în viața mea.

Capul sus și mergi înainte. Dacă tu ca bărbat te lași pe tânjeală așa, nu știu ce dracu să mai zic...

Bun, presupunând că nu mai crezi în vorbele unei fete. Ce o să faci? O să te reprofilezi? O să te înmulțești prin spori și polen, ca plantele? No offence, dar nu-i așa că sună aiurea ce spui?

Nu-ți spun toate astea pentru că sunt eu fată și vezi Doamne mă simt ofensată pentru că sincer mă doare undeva. Dar urăsc oamenii care-și plâng de milă și se victimizează din rahaturi din-astea.

Din nou îți spun: capul sus, și nu-ți mai plânge de milă că n-ai de ce, și nu se merită.

| RAY explică (pentru Captoresque):

Da nu plang, dar toate ma mint serios nu inventez, nu sunt nebun, pot dovedi ca mint

| Captoresque a răspuns (pentru RAY):

Măi, te înțeleg, există multe fete mincinoase așa cum există și mulți bărbați mincinoși, nimic de zic, îți dau dreptate.

Doar pentru că tu ai dat doar peste fete care mint, asta nu înseamnă că sunt toate mint, și ai cam generalizat cu întrebarea ta, motiv pentru care eu am cam sărit în sus. Scuze dacă am fost prea acidă.

Ți-am spus, o să dai și tu peste o fată ok la un moment dat, până atunci tu o să te lovești de ciurucuri. Atât tu, cât și restul planetei, toți o să ne lovim de ciurucuri până ne găsim persoana potrivită. Asta e, așa e făcută lumea.

| RAY explică (pentru Captoresque):

Ai tot dreptul sa te exprimi fi fara griji nu ma supar
n-am spus ca toate sunt la fel, si ca eu personal din observarile personale ale mele, experiente nu am gasit, intarnit niciodata o fata care sa nu ma minta, n-am cunoscut 3 mld de fete sau 10 milioane din Romania, eu vb de experiente personale poate sunt, si daca stai in desert te gandesti ca lumea e plina de nisip pentru ca de nisip dai logic nu

| CorneliaC a răspuns:

Depinde

| JIJ a răspuns:

Din cauza a celor care le cred e criza, eu nu le cred.

| JIJ a răspuns:

Deci nu se merita

| nico097 a răspuns:

Depinde de fata.Din propria experienta prietenul meu ma testat mult timp sa vada daca chiar sunt asa cum ma descriu si au trecut aproape 7 ani de cand suntem impreuna si chiar a mers relatia noastra totul merge pe incredere si respect restul vine de la sine.

| abcde12345 a răspuns:

Depinde de fata

| Gαηαmα a răspuns:

Defapt...merita in ziua de azi sa crezi in vorbele unei persoane(iubit/iubita/prieten etc.)?
Nu, sa "crezi doar jumatate din ce vezi" big grin

| cipi90 a răspuns:

Dar in vorbele baietilor se mai merita sa crezi? Depinde de fiecare om in parte! Nu risti, nu castigi!

| Li1803 a răspuns:

SE MERITA! Ai fost dezamagit, de intrebi asta?
Nu pentru toate, vorbele-s vorbe. Exista si fete pentru care vorbele devin fapte!

| RAY explică (pentru Li1803):

Te cred ca sunt, dar eu nu dau de nici una, uite ieri am vb cu o fata totul frumos pana azi cand cred ca totul a fost o minciuna chiar ma intreb ce rost are sa comunic daca ma mint in fata?

| AddaP a răspuns:

Nu toti oamenii sunt la fel. Daca o persoana te-a dezamagit, asta nu inseamna ca toti o fac. Depinde ce fata, so ai grija. Si da, se merita!

| RAY explică (pentru AddaP):

Nu,una si toate ma mint