cami
| cami a întrebat:

Se poate ca in acelasi timp sa te iubeasca dar sa se comporta si urat?

Răspuns Câştigător
| galileo a răspuns:

Ceau. Dragostea se exprima intr-un mod cald, tandru. Atat timp cat se comporta urat, nu este dragoste. Este doar o pasiune pentru persoana respectiva, care va disparea in timp. Insa dragostea tine, ea nu piere. Multi spun "dragoste cu nabadai", dar aceasta nu exista fiindca "dragostea intelege totul, iarta totul, uita totul". Ai grija de tine si alege persoana care te iubeste si nu este cu tine din pasiune. Take Care.

15 răspunsuri:
cami
| cami explică:

Hugin cata dreptate poti sa ai! si indeosebi la partea cu prietenii.pe aceasta cale vreau sa va multumesc tuturor pentru indrmarile pe care mi le-ati dat si care mi-au fost de ajutor happy
notme asa-i, te felicit pentru intelepciunea de care dai dovada, andreutz raspunsul tau chiar m-a pus pe ganduri...ai dreptate! si badaranii au sentimente.[si se pare k despre cel care vorbeam. e un pic cam badaran], esti un baiat inteligent care da dovada de o doza suficient de mare de maturitate, eileen esti o fata superhappy desteapta, frumoasa, inteligenta care stie ce vrea. sper sa reusesti cu facultateahappy, dna mihaelecorlade poate aveti dreptate, dna oliana va felicit pentru intelepciunea si frumusesea cuvintelor alese, care ne alina sufletul atunci cand va citim raspunsurile date cu cea mai mare insufletire si buna-credinta!, regis ai o experienta frumoasa de viata din care poti sa dai sfaturi utile, la fel cum mi-ai dat mie, in acest caz! hugin chiar m-ai nimerit...asa mi s-a intamplat cu prietenii sad, mr tradaro sunteti un sfatuitor bun, si da! dragostea uita, iarta, intelege.galileo cata suplete si frumusete pot sa aiba cuvintele tale.bravo gandesti foarte frumos!happyhappy gege. poate in felul tau ai si tu dreptate nu happy.mai avem si "necizelati".hee hee
cu toate astea imi este tare greu sa aleg raspusul castigator. daca as putea pe toti v-as alege!
numai bine happy!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te iubeste, unde e dragoste e intelegere, iertare, respect. Dar daca se comporta asa din vina ta? Poate ca iti raspunde cu aceeasi moneda sa vezi si tu cum e.Analizeaza ambele variante vezi la ce concluzie ajungi si hotaraste ce ai de facut. Tu decizi.

eileen
| eileen a răspuns:

Iubirea trebuie sa fie altruista, sa caute binele celuilalt, pe cand, daca se comporta urat cu tine, unde e iubirea? Este una egoista. Nu poti sa iubesti pe cineva si sa ii faci zile amare.

regis
| regis a răspuns:

Depinde. Daca se comporta urat mai tot timpul, nu. Daca se comporta uneori urat, sub influenta nervilor, a stresului sau ca raspuns la comportamentul tau similar, atunci este posibil sa te si iubeasca.
Si atentie, depinde ce intelegi prin comportament urat. Iubita unui fost coleg considera ca acesta nu o iubeste daca nu o suna macar o data la 2-3 ore. Sa nu mai vorbesc ce crize facea daca suna pe mobil si el nu raspundea fiindca nu era in birou.

| DenissaDeea a răspuns:

Da.Multi se compoarta asa din anumite probleme care le au, dar nu inseamna ca nu o iubeste sotia/iubita, ci e doar un mod de a se descarca de nervi la indemana in momentul si clipa respectiva.

| andreutz a răspuns:

Da, daca este un badaran...la urma urmei, si badaranii au sentimente happy

| alexam a răspuns:

Am intrat aici de curiozitate sa vad niste raspunsuri, e intersant sa vezi cum gandesc unii oameni... si eu care credeam ca ma iubeste, se pare ca m-am inselat! sad

| cribus a răspuns:

Nu cred ca te iubeste...

| gege a răspuns:

Da...se poate! e o persoana ''necizelata''dar daca te iubeste poti sa il schimbi!

| maitreyi a răspuns:

Depinde ce i-ai facut, daca l-ai ranit f tare si vrea sa iti dea o lectie, sau vrea sa iti dea o lectie sa te faca sa intelegi ca ai gresit facandute sa plangi da

| tradaro a răspuns:

NU! Deoarece dragostea intelege totul, iarta totul, uita totul. Nu exista scuze pentru un comportament urat. Cand iubesti nu mai exista loc si pentru altceva.

| hugin a răspuns:

Nu. Sigur nu te iubeste daca se poarta urat cu tine. Si daca ai impresia ca totusi te iubeste te inseli amarnic. Poate exista o iubire bolnavicioasa plina de gelozie si in care tu o sa ai cel mai mult de suferit. In final o sa ajungi tot singura si fara prieteni ( scapa de el pana nu e prea tarziu )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca genul acesta de baieti iubesc. Ai sa fii surprinsa sa afli ca este tandru si dragut cu alta fata, care nu ii permite ce ii permiti tu. Un barbat care iubeste cu adevarat, este tandru, atent, si cauta mereu sa fie dragut, sa te protejeze sa te alinte. Descarcarea nervilor chiar asupra fiintei pe care pretinde ca o iubeste nu este deloc iubire. Daca nici sentimentele nu il fac mai bun si tolerant atunci nu iubeste sau tine la tine (pana va gasi alta) dar se poarta urat pentru ca stie ca tu suporti orice doar ca sa fii cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai mare dreptate doar ca el a spus ca ma iubeste si sa nu ii spun la nimeni ca dupa aia o sa fie sparata colega mea pe mine si nu o sa mai vorbeasca cu mine dar asta va vi un secret si sa stii cami ca el o iubea pe alta dar mea spus pe mess ca nu o mai iubeste si mi-a spus ca ma iubeste infinit la infinitX:
mersi pentru sfat si te rog sa imi dai adresa ta de mess a mea e sweettt_anto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de exemplu un prieten de-al meu iubeste la nebunie o fata si se comporta ca si cum ar urao