| Cozonac_Alexandru_1996 a întrebat:

Se poate face avort la 17 ani cu acordul părinților? in Pitești ma interesează

3 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avortul este crimă.

| GabyT10 a răspuns:

Da se poate.In Romania, intreruperea sarcinii este permisa prin legislatie pana la 14 saptamani de evolutie. Daca esti minora este solicitat acordul parintilor, care apare ca o confirmare a deciziei tale.Nu vreau sa te judec, dar te rog sa fi mai atenta, avortul poate dauna sanatatii tale.Un avort poate avea consecinte fizice si psihice deosebit de grave asupra ta.Sincer iti spun, ma doare sufletul sa vad ca la o varsta asa frageda faci avort.Ai mai multa grija data viitoare cand intretii relatii intime.Multa sanatate iti doresc.