| ElenaMaria a întrebat:

Se poate face dragoste cand esti pe stop? Daca da ce reguli trebuie urmate?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, da. Exista cateva reguli generale: ambii aprteneri se spala bine cu apa si sapun din abundenta pe organele genitale si maini inainte si dupa contactul sexual. Se foloseste obligatoriu prezervativ. Fata foloseste, dupa contactul sexual, un irigator cu solutie speciala de toaleta vaginala.

| AnToOniiia a răspuns:

Totul e sa ii spui partenerului tau ca esti in acea perioada a lunii si daca el este de acord, atunci o puteti face ca si cum ar fi o zi normala. Iata, totusi, cateva "reguli":
--> Sa pui sub tine un prosop ca sa nu patezi asternutul
--> Sa NU uiti de protectie, mai ales ca banuiesc ca esti in perioada adolescentei, iar atunci ciclul nu este regulat(sau eu am patit sa fie, iar dupa sa se deregleze total-adica sa`mi vina de 2 ori/luna, in loc sa tina 7-8 zile cum era la incepit, sa tina doar 2 zile jumate-3). Ai grija mare pentru ca e mult mai usor sa previi decat sa te trezesti cu o sarcina nedorita straight face, iar un spermatozoid supravietuieste in tine 4 zile, asa ca play safewinking
--> Sa nu te gandesti ca partenerului ii este scarba, ci pur si simplu ai incredere, ca doar el a acceptat(iar asta inseamna ca nu il deranjeaza, asa ca nu pune paie pe focwinking )

| AdelinaC a răspuns:

Te infectezi foarte usor daca faci asta pentru ca pe uter este e rana care sangereaza, riscurile de sarcina nu sunt eliminate, in plus te murdaresti toata de sange si tu si prietenul tau.
In locul tau nu as face asta.

| lovem3 a răspuns:

Da se poate face. dar asta tine mai mult de dorinta ta si de dorinta partenerului tau.cand esti la ciclu esti mai vulnerabila si poti contacta mult mai usor o infectie datorita sangelui de aceea este bine sa folosesti prezervativ. cel mai igienic este sa faci dragoste in baie(in dus). in rest nu este nici o problema daca faci cand esti pe stop.

| Muflă a răspuns:

Tipa... așteaptă și tu până se face verde straight face

| DenisSa_6267 a răspuns:

Reguli nu sunt.Doar ca este scarbosstraight face Si din cate am auzit restul zilelor in care esti pe stop te doare putin mai rau [nu stiu sigur ]. Eu una nu am incercxat asa ca thinking

| SteffishoOr a răspuns:

Nu exista reguli. doar ca este destul de urat sa faci asta cand curge sange din tine...