| anonim_4396 a întrebat:

Se poate întâmpla ceva rău dacă mă masturbez de mai multe ori și nu-mi dau drumul?

M-am masturbat de câteva ori fără să-mi dau drumul și de acum as face așa de fiecare dată, dar nu știu dacă e bine...

Răspuns Câştigător
| caty201232123 a răspuns:

Pustiule stai linistit daca nu iti dai drumul iar sperma ramane inca in penis sperma se va intoarce inapoi in ""ouă" si se va "dizolva" in organism adica nu patesti nimic nu iti cade **** nu iti cad ******* nu nimic. ~funda? ~

| doctorandus a răspuns (pentru caty201232123):

Ai vazut tu sperma sa se intoarca in oua? Ori esti ignar, ori delirezi.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este o varianta de a-ti conserva energia sexuala,dar nedetensionarea energiei sexuale, fie prin actul sexual cu partener, fie prin sport,fie prin masturbare, poate duce, in cazul unor persoane predispuse, la nevroze...

Practic,iti privezi organismul de destinderea pe care o asteapta,atat pe plan fizic,cat si pe plan psihic si emotional.

Pe plan fizic,sangele va fi repus mai greu in circuitul general, pot aparea tensiuni si dureri in toata zona genitala dar mai ales la nivelul testiculelor, pe plan psihic,ramane o stare de tensiune nervoasa acumulata,iar emotional, lipseste starea de bine data de orgasm, ceea ce influenteaza negativ intregul comportament.

Daca tu te simti bine asa, nimeni nu are ce sa spuna.
Posibil, la un moment dat, sa nu stii de ce ai devenit un butoi de pulbere gata sa explodeze!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad nici o logica in a-ti stimula penisul si sa-ti opresti finalizarea, care este momentul cel mai placut si relaxat al masturbarii.

| mihai69 a răspuns:

O să ai vise umede.
Așa că mai bine termini tu treaba și te speli frumos după aceea, nu stai cu sperma pe tine.

| MichailOfilescu a răspuns:

Cel mai rau lucru care ti se poate antampla este sa se ofileasca si sa pice

| MichailOfilescu a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumu anseamna ca nu ai facut niciuna, mai ancearca, poata data aviatoarea