| bibiank a întrebat:

Se poate sa fii ramas insarcinata daca sunt virgina si a introdus doar putin, nu in totalitate. vreau sa spun ca mi. a venit dar parca nu imi curge mai putin ca de obicei...sunt ingrijorata...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand daca ti-a venit, nu prea poti fii insarcinata.mergi la farmacie, ia un test de sarcina, nu costa mult, sunt cam 88% sigure... daca tot nu te-ai linistit, mergi la un ginecolog, consultatiile sunt confidentiale si cred ca si gratuite, daca cumva esti minora

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina fiindca oricat de putin adanca crezi ca a fost penetrarea, inseamna ca ai avut contact sexual si ti-ai pierdut virginitatea.
Poti fi insarcinata, fiindca spermatozoizi sunt si in lichidul preejaculator. Daca ti-a venit menstruatia, probabil nu esti insarcinata, darse impune un test de sarcina urmat, indiferent de rezultat de o vizita la ginecolog.

nony
| nony a răspuns:

In primul rand nu mai zi ca esti virgina, ca nu mai esti.¨nu in totalitate¨. poate sa insemne mai mult de jumate.deci papa virginitate.
Si baiatu care si-a bagat-o doar jumate, nu stie pe unde si-a aruncat copiii?
Ia sa-i faci o intrebare, asa e curiozitate.
Si daca nu esti insarcinata si ai scapat, sfatul meu: BAG-O TOATA.

cami
| cami a răspuns:

N-are legatura viriginitatea cu sarcina. Mai fata, de ce naiba "n-a introdus-o de tot? thinking ". Macar acum stiai si tu 2 lucruri.
1. Ai facut-o
2. Aveai aceeasi temere "ore sunt insarcinata?".

| Parintele a răspuns:

Nu esti insarcinata si esti si virgina. Ok?

| just4fun_8801 a răspuns:

Eh acum pe criza face si corpul tau economie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anume a introdus? sa nu-mi spui periuta de dinti, ca emigrez. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate. S-au mai vazut cazuri de gravide cu himenul intact. Sfatul meu este sa iti incepi viata sexuala dupa ce cunosti raspunsurile la intrebarile legate de sexualitate, altfel risti sa fii ingrijorata, gravida sau bolnava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti curge mai putin, e clar, esti insarcinata. Daca iti curge mai mult decat de obicei, iar e clar, o sa ai gemeni.
Puiutz, citeste si tu macar doua alineate din anatomie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffuu mai anonim in caz ca nu stiai chiar daca esti insarcinata iti poate veni menstruatia. cel putin in prima luna de sarcinawinking