| bluesky a întrebat:

Se poate sa te indragostesti de o persoana fara sa iti dai seama? Vi s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| edoru a răspuns:

Nu (pe principiul "nu ne-am dat seama, dar noi de fapt ne iubeam" - de fapt atunci ai postulat tipul de relatie si pornesti o alta cu aceeasi persoana), dar poti sa te indragostesti de o persoana pe care n-ai intalnit-o (inca), iar aceasta se numeste ideal.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poti sa te indragostesti de ideea de a iubi.De fapt cred ca de fapt asta e prima dragoste a tuturor.In love with lovehee hee

| CevaNormal a răspuns:

Mie personal nu mi s-a intimplat, dar am auzit asa ceva, si cred ca e posibil, sa inteleg ca te-ai indragostit fara sa-ti dai seama? big grin, nu-i nimic principalu e sa te indragostesti reusitwinking

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cred ca e foarte posibil chiar daca nu mi s-a intamplat.Cand stai cu o persoana foarte mult si te simti bine, ajungi sa crezi probabil ca e sufletul tau pereche.La asta te referi, adica la o persoana la care nu te asteptai?

| ingerulnegru a răspuns:

Da se poate, da mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum asa, pai cine gandeste in locul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dragostea vine mereu pe -neganditelea, niciodata nu iti dai seama cum ai ajuns sa te indragostesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place ce a raspuns Edoru! dar dragostea se furiseaza asa pe tacute si te trezesti ca nu mai ai scapare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din multă simpatie poți cădea și în capcana dragostei!
Pa, pa.

| liubushka a răspuns:

Eu cared ca da! e posibil asa ceva, deodata nu prea intelegi ce e asta dar apoi observi ca tii la el/ea! nu am avut asa ceva...deoadata am inteles ca il iubesc si fara el nu am sens sa traiesc! Dragostea e ceva Frumos!