| anonim_4396 a întrebat:

Se poate scapa de gelozie? sad.

Răspuns Câştigător
| EuOO a răspuns:

Din câte ştiu eu, cine o are în sânge, o are. Nu poţi scăpa de ea, mai ales că fiind şi puţină gelozie, arăţi celui de lângă tine că-ţi pasă cu cine sau nu se vede. O poţi doar controla. şi o poţi folosi cu măsură, când e cazul :*

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da

| T4ny4 a răspuns:

Se poate! Daca incepi sa gandesti logic,sa pui piesele cap la cap, sa-ti dai seama de unde vine gelozia ta, vei incepe sa vezi altfel lucrurile.Depinde,despre ce fel de gelozie e vorba.

| Missdaydreaming a răspuns (pentru T4ny4):

Nu e vreo gelozie din aia bolnava laughing e naturala, probabil o simt toti, dar nu vreau s-o simt, pur si simplu.

| T4ny4 a răspuns (pentru Missdaydreaming):

Aham,cand am zis ca e de diferite feluri ma refeream la gelozia dintre frati, dintre femei, dintre un barbat si o femeie.La tine despre ce e vorba?

| ionutzul31 a răspuns:

Daca vrei cu adevarat, poti scapawinking

| DNSK a răspuns:

Sigur! cand scapi si de iubire!

| Lexiiii a răspuns:

Nu prea e ca si cum ti-as spune nu mai manaca.Dar daca persoana de langa tine nu iti da motive sa fi gelos/geloasa nu e nici o problema. Gelozia inseamna mai mult iubire.Ce ar insemna sa iubesti pe cineva dar fara sa fi gelos? Mda cam aiurea.
XoXo

| LiviuAlan a răspuns:

Gelozia-i boala grea, dar nu mai scapi de ea...winking

Răspuns utilizator avertizat