| anonim_4396 a întrebat:

Seara! Singura mea problema este urmatoarea: nu-l pot uita.Am avut o relatie lunga si din pacate nu mi-a fost stearsa din suflet.Recomandati-mi si mie ceva mai bun de facut in afara faptului de a ma gandi non stop la el.Am incercat sa il inlocuiesc cu alti tipi, dar n-am reusit. Ce e de facut? Nu cred ca o sa mai pot iubi pe nimeni atat de mult. Dar sunt nevoita sa accept realitatea, sa accept ca nu ma mai are in suflet si sa-l uit cumva, dar NU POT.Stiu,o sa spuneti: nu exista nu pot, exista nu vreau si asa este.Parca nici nu prea vreau.De ce nu vreau? Pentru ca e greu sa renunti la o persoana pe care o iubesti atat de usor.It`s complicated, Un sfat, ceva:-s? Merci.

7 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Tine baietii pe langa tine, dar STRICT ca amici, numai mult, si incearca sa iesi mai mult, sa te distrezi cu prietenii, invata, citeste, ocupati timpul cu alceva astfel incat sa nu fii nevoita sa te mai gandesti la el, si evita melodiile de dragoste...

| costel24ro a răspuns:

(aceasta este o copie la raspuns pentru intrebarea lui YouAndMeBaby) nu are rost sa scriu de 2 ori,cazul e acelasi!
Pfff! nu exista un sfat concret pentru asta,nimeni de aici sau de langa tine nu te poate ajuta,pentru ca nu este o solutie! solotia o detii tu,si acea solutie e sa ai rabdare si putere sa treci peste,pentru ca in final va trece,e adevarat cu foarte mare greu,dar va trece! da nu este o solutie sa stai cu baieti,dar ai putea sa incerci sa mai cunosti alti baieti si fete,sa iesi la o distractie,sa iesi in oras cu prietene,in general sa comunici mult! iti mai ia putin gandul,cu toate ca ajunsa acasa ai sa te gandesti iar la el,dar e un inceput! sunt sigur ca daca vei mai umbla,vei mai cunoaste si persoane care o-r sa te mai faca sa uiti,incet incet,sa stii ca totul deodata nu se poate,dar nu e imposibil! mai incearca sa te uiti la filme,comedii, cate ceva care iti place, putinul ala care iti distrage atentia iti face foarte bine! iti doresc multa putere sa treci peste si sa ai incredere in tine ca vei reusi! succes!

| angelmiki a răspuns:

Pai inainte de toate ar trebui sa te convingi singuraca sa renunti la el, el nu va mai fi in sufletul tau daca tu nu vei mai vrea. este greu sa renunti la persoana iubita dar este necesar la un momentdat asaca fa un efort

| BGI a răspuns:

Incearca sa iesi in oras, cu prietenele, prietenii, sa radeti glumiti, etc. Te vei simti mai bine, asta pana cand vei ajunge acasa. Atunci, o sa inceapa din nou aceasta stare. Imi pare rau ca iti stric entuziasmul, dar e greu sa uiti o persoana pe care chiar ai iubit-o.

| Panda a răspuns:

Of...Pai de exemplu incearca sa cunosti alti baieti si poate dintr-o simpla prietenie poate sa devina marea ta dragoste eu asa am facut.In felu asta am renuntat la o relatie de doi ani.

| Feeltheflow15 a răspuns:

Poi,ca sa iti pierzi vremea si sa nu te mai gandesti la el poti sa iti ocupi timpul cu karaokeparty.com,incercand sa obti un scor cat mai mare!

| nimenii007 a răspuns:

Nu fi atat de sigura k nu o sa mai iubesti pe nimeni.stai linijtita ca lumea e plina de baieti, j nu numai din astia care stiu sa-si bata joc d fete u fii tare...love struck