| LoveInMyHeart a întrebat:

Sex'ul, o dovada de iubireI don't know!? ...astept pareri!

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Sexul nu este o dovada de iubire, este o dovada de pasiune, dorinta si nevoia sa ai lasa multe semne pe spate masculului. Dar orice relatie serioasa, de durata si care implica sentimente, care nu a dat nastere unui act sexual, eu o consider problematica, pentru ca un act sexual (repet... in cazul in care sunt sentimente) trebuie multa incredere si dorinta, iar daca nu exista ceva nu merge!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai degraba e o dovada de,, descarcare,, dragostea e dovada de iubire

| BruneTTe a răspuns:

Depinde. Daca esti cu cineva in relatie de mult timp si iti cere asta, da, este o dovada de iubire pe care i-o poti arata.
Dar daca iti cere cineva asta cam asa"daca ma iubesti, culca-te cu mine" inseamna foarte clar ca numai atata vrea.

| CristiB93 a răspuns:

NU,gandeste-te bine,oamenii fac sex si din placere, nu doar din iubire, pot sa faca sex si fara sa iubeasca femeia respectivawinking o dovada clara aici este acei oameni care merg la prostituate si le platesc ca sa faca sex cu ei :p, vezi acei oameni nu iubesc prostituatele, ei le folosesc doar pentru placere laughing.si bineinteles sunt si oameni care fac sex si din iubire, sa nu -i bagam pe toti in aceas oala laughing bye bye happy

Răspuns utilizator avertizat
| Domiinic a răspuns:

Sunt de parere ca sexul este de 2 feluri acel contact sexual si nimic mai mult adica sexul de il fac aia in filmele porno.Si mai exista si contactul sexual venind din iubire implicand dragoste, afectiune si sentimente profunde.

| Bbyblue16 a răspuns:

Normal da, insa unii o fac doar din placere, tu trebuie sa iti dai seama ce baiat ar face-o din dragoste si care nuhee hee :*

| allysweet98 a răspuns:

Depinde de persoana unele persoane fac sex ca sa se simta ele bine iar altele o fac pentru ca sa is arate dragostea fata de cealalta persoana.

| Zeneken12 a răspuns:

De obicei da.Dar mai sunt multi ...Sti tu cu siguranta cum care "practica" doar pentru ca au o fata frumoasa la mana lor... Funda?:*happy

| Ancutzazurly a răspuns:

Sexul poate fi o dovada de iubire numai cu prima persoana. Apoi este numai o dorinta din partea ta.