| xBELLAx a întrebat:

Sexul oral(felatia)e chiar o rusine atat de mare? Exista fete care chiar nu ar face asta niciodata? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concluzia : sexul oral nu este o rusine, ci doar un fel de sex. Deci nu toti vorbesc despre, desi unii il fac sau unii doar il vor.
Exista fete care nu ar face, dar asta nu inseamna ca nu au incercat. Daca au ajuns la concluzia asta numai din ambitie ca nu ar face, dar nu au incercat, sunt fraiere. Nu ar trebui sa aiba o idee despre ceva daca macar nu au incercat.
Nu ar trebui nici sa fie facut de nici unul din parteneri daca nu-i face placere si lui, ci face doar ca stie ca face placere partenerului.
Bella - e bine sa incerci, dar nu pentru ca vrea partenertul, ci pentru ca vrei tu sa vezi cum e. Daca el insista, nu-i face, daca te lasa sa decizi tu daca vrei sa incerci, atunci incearca.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o chestie intima, care se discuta in cuplu, nu in public. Exista cupluri care o fac si cupluri care nu o fac. In ambele situatii este doar treaba lor si nimeni nu-si poate da cu parerea.

| xBELLAx explică (pentru Brigaela):

Asa ar trebui sa fie, dar de multe ori baietii sau chiar si fetele merg si povestesc pe la toti si se fac de rusine unii pe altii, valorile alea s-au cam dus oh go on

| Brigaela a răspuns (pentru xBELLAx):

Numai o anumita catetgorie de baieti sau fete, cei foarte prosti si needucati. E vina ta daca ajungi la intimitati cu o asemenea persoana. Daca esti doar un pic atent/atenta, vei avea numai parteneri care sa te merite. Sex oral nu faci cu o persoana pe care o cunoasti de 6 luni, ci cu o persoana pe care o cunoasti foarte bine, o iubesti si care ti-a dovedit de mii de ori ca merita increderea ta.

| xBELLAx explică (pentru Brigaela):

Daca e sa fie asa, ramai singura.Nu merita sa ai incredere in nimeni si oricum nu poti cunoaste un om nici intr-o viata intreaga

| Brigaela a răspuns (pentru xBELLAx):

Astea sunt aiureli. Sunt foarte multi oameni care merita incredere si numai un prost s-ar culca cu cineva in care nu are incredere. Niciodata nu am fost dornica sa ma dau oricui doar din frica de a nu ramane singura si iata ca n-am ramas singura.

| xBELLAx explică (pentru Brigaela):

Parerea ta thinking

| Brigaela a răspuns (pentru xBELLAx):

Si a altor milioane de oameni fericiti si impliniti.

| xBELLAx explică (pentru Brigaela):

Daa,sigur laughing pentru varsta ta vezi totul prea ''roz''

| Brigaela a răspuns (pentru xBELLAx):

Viata este frumoasa, chiar daca sunt si probleme si greutati. Cele mai frumoase lucruri in viata sunt iubirea si increderea. E pacat sa nu poti iubi si sa nu poti avea incredere in cei de langa tine

| mona a răspuns:

Nu e chiar o rusine si sunt fete care chiar nu practica genul asta de sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii oare de ce anumite injuraturi se refera la gura mamei respetivilor?
Sexul oral se face DUPA o cunoastere a partenerilor, intr-o relatie, unde cei doi parteneri vor sa se cunoasca mai profund.
Minorii din ziua de azi numai la prostii se gandesc, desi ei nu iubesc si nu sunt in stare sa-si ofere nici macar un orgasm. Fetele tinere chiar au probleme din cauza asta, simtindu-se folosite, pentru ca numai partenerii termina, ele doar simtindu-se bine cateodata.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate!

| doxatuVexxatu a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Dar aici e vina fetelor ca sunt proaste!

Răspuns utilizator avertizat
| bombonika18 a răspuns:

Nu e o rusine, e placut atat sa-i faci tu partenerului, dar sa-ti faca si el tie

Răspuns utilizator avertizat
| xBELLAx explică (pentru MadScientist):

Dar cati ani ai? 10? Sau esti pe invers? Cum sa ti se pare vaginul cel mai scarbos?laughing) Wtf. sper ca a fost o gluma proasta

| DrLaw a răspuns:

Sexul oral nu este o rusine deloc, multor fete le place asta.
DA exista fete care n-ar face asta niciodata pentru ca le e frica, dar daca ar incerca si-ar schimba parerea.

SPer ca te-am ajutatbig grin

| xBELLAx explică (pentru DrLaw):

Frica de ce?laughing

| 01092007 a răspuns:

Eu cred ca foarte multi fac asta doar ca unora le este rusine sa recunoasca. dupa parerea mea nu este o rusine atata timp cat o faci pentru persoana care o iubesti. exclud persoanele care fac din asta bani sau pur si simplu au placerea sa faca sex oral la toti/toate pe care ii intalnesc!