| Awesom a întrebat:

Si intrebarea mea este:Cand abordezi o madama si ii spui cuvintele:"Te plac", de ce mai intodeauna auzi scuze de felul acesta:"Vreau sa fim doar amici"?

6 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

1.Nu te place si se foloseste de pozitia de victima "nu esti tu, eu sunt de vina" sau enumara niste defecte virtuale ale ei.
2.Cand ii spui asta, fata se gandeste direct la relatie si sex.
3.Cand spui asta unei fete, o pui intr-o pozitie delicata asa ca ea se retrage ca o surprinzi si ca nu stie exact cum sa reactioneze.
4.Chiar daca fata da semne ca te place, iese cu tine, glumeste rade, asta nu inseamna ca te place mai mult asa ca data viitoare ai grija ce ii spui unei fete.
5.De preferat este sa ii arati ce simtu tu pentru ea.
6.Nu-ti bate capul cu intrebari despre fete, nici ele nu stiu ce vor, cand vor, de ce vor, pe cine vor.Azi te vrea, maine te arunca, azi vorbeste cu tine, maine te ignora.Cred ca vor sa te faca sa-ti pierzi mintile pentru ele, dar din pacate multi isi pierd mintile si atat.
7.Este un timp pentru orice lucru.Nu poti sa spui "Te plac" sau "Te iubesc" mai devreme sau mai tarziu.

| Picasso a răspuns:

1. Nu ai abordatoo destul de bine
2. Lasa cuvintele frumoase pentru mai tarziu
3. Incearacoo sa o provoci
4. nu ii mai arata ca estiatras asa muult de ea, adica fi un pic indiferent
5. Nu o lkasa balta daca iti zc: K vreea sa fiti amici
6. Orice femeie se asteapta sa o abrodezi cu ceva frumos, incearca sa o abrodezi in alt mod, repet lasa cuvintele frumoase pentru mai tarziu,incearca sa te joci cu celelalte, zambeshtei, si nu incerca sa o privestide la gat in jos, stiu ca are smug dar priveshteoo in oki, si incearca sa te joci cu ea( provoacoo, jocuri verbale etc)
Incearca sa nu o mai pupi in fund mereu, incearca uneori sa fi un pic nesimtzit!
succes

| LittleRose a răspuns:

Atunci cand pui intrebarea acestea unei fete sunt doua lucruri de spus.Ea iti va zice ori "Nu stiu!".ori cum ai spus tu "Vreau sa fim doar amici". Daca iti spune "Nu stiu!" atunci te place, dar nu vrea sa para disperata, sa dea semne de slabiciune si sa ii iasa vorbe ca e panarama.Practic ii e rusine sa spuna da din prima si atunci intervine acest nu stiu,cand ea spera ca tu sa te apropi mai discret de ea, sa dai semne ca o placi si de fata cu restul lumii si sa o mai intrebi odata daca vrea sa fie cu tine, pentru a iti spune da.La polul opus, daca pomeneste de amici atunci nu te place ca pe un iubit si nu vrea sa te raneasca.Totusi mai insista. Fetele sunt usor de cucerit daca sti sa plasezi cuvinte si fapte.Mult succes!:*

| KySyB3B3 a răspuns:

Pentru ca persoana respectiva nu te place,nu are sentimente pentru u, nu ai abordato cum trebuie, nu te-ai facut remarcath.sunt alte persoane poate care te plac si nu ti-ai dat seama.care u vezi acea persoana ca prietena si asa te vede si pers care tu o placi.u nu vrei nimic cu X care te place.pentru ca o placi pe Y.dar nu se va intampla sa fii cu ea.cam asa se intampla mereu... Funda?

| BlueLine a răspuns:

Pentru ca acea persoana nu simte ceva in plus pentru tine si nu vrea sa te faca sa te simti prost

| opium a răspuns:

Pentru ca pur si simplu nu te place.