| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Si ma intorc iarasi aici, la voi, cerandu-va un sfat, desi spuneam ca o sa incerc sa ma ajut singura. Dar sunt foarte confuza.
Eu cu el, am fost prieteni foarte buni, dar sentimentele noastre erau altele. V-am cerut si atunci o parere, si toti mi-ati spus ca el tine la mine. Peste putin timp, ne-am certat si nici nu am mai apucat sa fim impreuna. La cat de mult tineam eu la el, m-a bagam cu el de fiecare data in seama, dar la cat este el de orgolios, mereu ma respingea.
Au trecut 8 luni de atunci, si inca nu l-am uitat. Este singurul baiat la care pot spune ca am tinut mult.. Pentru el nu simt doar atractie fizica.
A tinut la mine mult, stiu sigur, si imi este ciuda ca l-am pierdut. Trecusera 6 luni fara sa il vad deloc si fara sa vorbim, si nu il uitasem. Imi ocupam timpul in mare parte, cu amintirile cu el.
Pot spune ca ne-am cam impacat, dar nu mai este ca inainte. Vorbim, dar nu mai vorbim ca inainte toata ziua, si noaptea pana dimineata pe la 5-6. Ne salutam pe strada.
In ultimul timp, cand ma saluta, ma pisca de obraz dupa ne uitam unul in urma celuilalt si ne zambim lung. Dmn, cat de mult pot tine la el.
Cum am mai spus, nimic nu mai este la fel ca inainte. Dar imi simt greutatea pe suflet foarte mare, vreau sa ma eliberez cumva, sa ii spun ceea ce inca simt pentru el..
Candva imi spunea ca nicio fata nu a tinut la el. Dar daca ar sti despre mine ceea ce inseamna el pentru mine. sad
Vreau sa ii spun, dar nu stiu cum. Nu vreau sa ma creada nebuna.
Ma gandeam ca as putea sa incerc sa ma reapropii de el, iar cu timpul sa ii spun. Dar nu stiu, nu mai e ca inainte. Parca nu mai pot vorbi cu el orice, astfel incat sa putem vorbi ore intregi.
Ce credeti? Ce as putea face?
Simt o durere ingrozitoare in piept de fiecare data cand ma gandesc la el. ( Iar eu cum ma gandesc la el toata ziua si toata noaptea... )
Am 17 ani ( asta spun ca sa nu va ganditi ca am vreo 11-12-13 ), si este singurul baiat pentru care nu am simtit doar atractie fizica pana acum.

3 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Dragostea ta pentru el nu trebuie pierdută.E păcat să nu îi spui, peste 5 ani vei regreta ceea ce nu ai făcut nu ceea ce ai făcut.E un sentiment real, profund ce trebuie mărturisit.Eu cred ca singura soluție este de a mărturisi... dacă nu ești directă sau ești timidă scrie o scrisoare.
Sper să îi spui, să vezi cum reacționează.O să fie un sentiment unic.Prietenia voastră nu merită ruptă ci trebuie transformată în iubire.
Sper la tot ce e mai bun pentru voi, îți doresc curaj.

| KeporLove a răspuns:

Ceva foarte interesant si care sincer ma inpresionat e seriozitatea cu care ai scris aceste randuri.

Multi scriu dar dupa cateva randuri mai jos se contrazic singuri. Ceea ce vreau sa iti spun e ca nu ar trebui sa astepti "momentul" cum ai zis si tu nu ai 14 ani. Sti destul de bine ca daca nu risti nu castigi sau daca nu lupti pierzi.

Nu astepta sa fuga el dupa tine deoarece nu o sa faca asta odata ce a vazut simptit ca ti la el. Odata ce ti-a zis unele lucruri mai personale cum ar fi "Candva imi spunea ca nicio fata nu a tinut la el" e clar ca a tinut la tine.

Incearca sa te apropi de el sa recastige acea increedere in tine. dar nu fugi prea mult dupa el ca o sa te caracterizeze cam urat gen "obsedata"

Iti las cateva randuri poate o sa te "inspiri" din ele

"Cand Iubesti pe cineva pur si simplu spune-i! Nu mai astepta momentul potrivit. s-ar putea sa nu mai ai ocazia s-o faci!"

| IamAutumn a răspuns:

Bunaaa! Uite...eu am trecut prin ceva asemanator, cu baiatul la care tineam enorm.
La fel, discutam pala la 4 dimineata, aveam N'spe subiecte de dicutat si timpul se oprea in loc, in momentul cand vorbeam cu el. Apoi ne-am certat dintr-o tampeniebig grin Am regratat mult...M-a respins o perioada, apoi a inceput sa ma atace pe fb la unele comentarii( de exptongue de ce nu precizez autorii unor citatelaughing )Practic ne atacam reciproc.In a cea perioada, cand ne racisem foarte tare, simteam ca ma sting usor...Dar dupa o vreme buna, am reinceput sa dicutam ca inaintebig grin Apoi, iar s-a racit( cred eu ca se impacase pentru 3 luni cu fosta iubita).
Dupa astea 3, el a reinceput sa vorbeasca cu mine si mai frumos:Xtotul a mers ok.Am plecat o luna in Grecia si m-a asteptatbig grin
Ca sa nu mai lungesc povestea, eu in acest moment sunt iubita lui:X
In concluzie, eu cred ca in locul tau nu as renunta la el, si chiar daca mi-ar fi greu, tot el s-ar rezuma totul...Eu zic sa ii dai de inteles subtil, ca tii al el, atrage-i atentia cu subiecte interesante.Demonstreaza-i ca nu il poti plictisi, deduce ce ii place, ce prefera.
P.S: nu uita sa gandesti de 1000 de ori, inainte sa actionezi, dar in acelasi timp, lasa-ti inima sa vorbeasca.

Te pup si astept sa revii cu informatiibig grin Sper din suflet ca te ajuta cu ceva sfatul meu...