| anonim_4396 a întrebat:

Sii... pana la urma daca sunt timida si probabil intotdeauna o sa-mi fie frica sa-mi spun sentimentele, doar cel mult sa le arat- cum vor decurge lucrurile in viitor? Privesc acel baiat il admir din toate partile, simt fluturasi in stomac si ma gandesc ca niciodata nu va sti ce simt pentru el, Daca nu ma place? Daca ma va face de ras in fata prietenilor lui? Si multe alte intrebari care incep cu acest "daca?". Am o prietenie atat de dulce cu el si nu as vrea sa o stric, insa chiar nu-mi pot stapani sentimentele,,, tot il iubesc. Ce ar trebui sa fac?- avand in vedere faptul ca nu pot "baga indrazneala in mine"hee hee. Multumesc ca ati avut rabdarea de a citi happy.

Răspuns Câştigător
| NeverStopDreaming a răspuns:

Mda...complicata situatie.Intr-un fel ai vrea sa-i spui ceea ce simti dar parca iti este frica sa nu-l indepartezi sau sa nu rada de tine! Eu cred ca sinceritatea ar fi solutia! Dar daca nu ai curaj sa faci un pas, atunci ai rabdare pentru ca de cele mai multe ori timpul le rezolva pe toate.Pentu mine a functionat faza cu rabdarea. Sper ca te-am ajutat! La multi ani si succes!>big grin

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru NeverStopDreaming):

Mersi, mersi happy La fel!

18 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ia-ma
>big grin

| NuMaContrazice a răspuns (pentru unknownn):

rolling on the floor

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru unknownn):

Serios? rolling on the floor

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru unknownn):

De unde?batting eyelashes

| unknownn a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

In bratse
Sunt al tau
>big grin

| Larisssaa a răspuns (pentru unknownn):

rolling on the floor

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru unknownn):

Chiar am nevoie de o imbratisarebatting eyelashes

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru unknownn):

laughing Buna, rea... sunt a ta?batting eyelashes

| unknownn a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

A meaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
>big grin

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru unknownn):

:*winking

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Daa' tu ma iei?batting eyelashes

| claaau a răspuns:

Te-ai uitat la rebela de la radio? SUNA-L si spune-i ce simti si ce ai de gand

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Admira-l si dupa ce se insoara!

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Multumesc de incurjare :-J!

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai tu ce crezi ca ar trebui sa faci? Aici e nevoie de parerea ta, nu de a noastra! Noi putem sa-ti dam cateva sugestii, eu cred ca ar fi mai bine sa lasi timiditatea si sa ii spui ca il place, nu-ti fie teama ca te va face de ras in fata prietenilor lui pentru ca, dupa parerea mea s-ar face singur de ras, din moment ce spui ca aveti o "prietenie atat de dulce", mi se pare ciudat sa-ti faci admiratoarele de ras in cazul in care sunteti si prieteni, asta ar insemna ca nu merita nici macar sa-l mai bagi in seama.

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Pentru început ar trebui să te apropii de el. Mă refer să faceţi mai multe lucuri împreună. După ce vă împrieteniţi mai mult aţi putea să ieşiţi prin oraş şi poate el va începe să te placă.
Un mic sfat : Lasă timiditatea deoparte, cu asta... nu ajungi departe.
Baftă!
Dacă te-a ajutat răspunsul meu, fundă.

| Numero1 a răspuns:

Doamne! De unde aveti unii aceasta teama?
Ce-i asa de greu sa-i spui, nu va fi sfarsitu lumii ci din contra vei avea un iubit so what's the problem?
Eu prefer sa cuceresc fete dar daca la o fata sa zicem ca ai place de mine as admira mult daca mi-ar spune-o in fata fara ocolisuri si cred ca asa-s toti baietii.
Fii mai increzatoare in tine, daca chiar te vezi langa acel baiat, daca iti place de el si ti se potriveste atunci spune-i cat de mult il placi si nu cred ca ala ar fi asa de idiot sa rada de tine, in cel mai rau caz ar lesina de emotii sau ar sarii pe tine imediat LOL.Deci lasa frica si teama pentru ca nu faci nimic cu ele.Bafta!