| Alinabumbonica a întrebat:

Simpatizez mult un baiat, deja de un an de cind ne cunoashtem si suntem impreuna cite o saptamana, apoi cite o luna doua suntem simpli prieteni, apoi iar impreuna o saptamana si de fiecare data nu ne despartim dintr-un motiv oarecare, dar pur si simplu relatiile trec din nou in simpla prietenie. Ce este oare aceasta la el? PS.am impresia ca vrea sa fie cu mine si apoi nu mai vrea, oare de ce? Ce as putea face ca sa fim mereu impreuna?

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Comunica mai cu el.Nu ai de unde sa stii daca nu vorbiti ca doi oameni responsabili, maturi.
Lasati copilariile la o parte si nu va certati din toate nimicurile.Si daca va certati[ceea ce e normal] nu ajungeti sa va despartiti.
Nu vezi si u, viata e scurta.
Daca iti spune ca vrea sa o terminati tu intrebi:esti sigur? Si daca zice da atunci nu il mai cauta, si numai accepta sa fii iar cu el.
Uita-l si gasesteti pe cineva mai matur.

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cred ca este inca necopt, adica nu este pregatit pentru o relatie. Dupa parerea mea, sunteti prea mici. Tu esti mai pregatita decat el, dar el. oscileaza. Aceste "oscilatii ", obosesc o relatie, asa incat eu cred ca mai bine, lasi timpul un pic sa zboare.

| blajpaty a răspuns:

Pooi chiar nu stiu ce sa iti zic, el incearca sa se joace putin cu chestia asta. Dar cel mai bine e sa vorbeesti cu el sa vezi ce iti zice si mai bine pune punct si pune-l sa aleaga :ori amici ori sa fiti impreuna.Asa e cel mai bine dupa parerea mea. fundita?